Hava Durumu

Şallı; “Özbaş’a karşı yanlış uygulama yapılmıştır”

Edirne Roman Sivil Toplum Gönüllüsü Turan Şallı, Bilgin Özbaş’ın Edirne’den Kırklareli Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür vekilliğine görevlendirilmesini kent için kayıp olduğunu söyleyerek; “Bilgin Özbaş’a karşı yanlış uygulama yapılmıştır” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 20.11.2023 18:04
Haber Güncellenme Tarihi: 20.11.2023 18:04
Kaynak: Haber Merkezi
Şallı; “Özbaş’a karşı yanlış uygulama yapılmıştır”

Edirne Roman Sivil Toplum Gönüllüsü Turan Şallı, Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş’ın Kırklareli Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür vekilliğine görevlendirilmesi ile ilgili açıklama yaptı.

Şallı, Özbaş’ın Kırklareli’ndeki görevine atanmasının Edirne için kayıp olduğunu belirtirken; kentteki Edirneli kamu yöneticisi sayısının sınırlı olduğunu söyledi. Konunun halk tarafından olumlu karşılanmadığını savunan Şallı, Özbaş’a karşı yanlış bir uygulama yapıldığını belirtti. Şallı, Edirne’nin Edirneliye sahip çıkması gerektiğini vurguladı.

“DEVLETTE SÜREKLİLİK ESASTIR”

Devlette sürekliliğin esas olduğunu söyleyen Şallı; “Devlet, tüm yönetim organlarını liyakatli, deneyimli personeli ile yürütür. Devletin farklı kademelerinde bulunan yöneticiler, görevi gereği farklı çalışmalar yürütmekle sorumludur. Bunlardan biri de Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’dür. Bu müdürlüğün temel fonksiyonu; ailenin bütünlüğünü korumak, parçalanmış ailelerin korunmaya, yardıma ve bakıma muhtaç fertleriyle çocuklarına her türlü maddî, manevî ve sosyal destek sağlamak; bu amaçla gerekli planlamaları yapmak, eğitim faaliyetlerinde bulunmak üzerinedir” ifadelerini kullandı.

“EDİRNE İÇİN KAYIP NİTELİĞİ TAŞIMAKTADIR”

Şallı, Özbaş’ın Kırklareli’ye görevlendirildiğini hatırlatırken; “Edirne’de bu sorumluluğu 12 yıldır başarı ile yürüten Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevinde bulunan Bilgin Özbaş, Kırklareli Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne görevlendirilmiştir. Devlette yönetim adına her zaman değişim olması olağandır. Ancak yöneticilerin görevlerinde başarılı olmalarında en büyük etken halkla iç içe olmasının yanında, şehrin ihtiyaç sahibi sosyal tabakasına devletin sıcak ilgisini üzerlerinde hissettirebilmesidir. Bu özelliklere derinden sahip olan Edirneli kardeşimiz Bilgin Özbaş’ın görev yerinin değiştirilmesi Edirne için kayıp niteliği taşımaktadır” dedi.

“HALK ÜZERİNDE OLUMLU KARŞILANMADI”

Devlet memuru için her çalışma alanının kutsal olduğunu söyleyen Şallı; “Ancak, bu kutsal alan kullanılırken ailesinin kısmen de olsa aile birliği bozulmamalıdır. Görevlendirme, Edirne’nin sevgisini kazanan başarılı bir yönetici üzerinden olmamalıdır. Kendisinin görev yerini değiştirilmesini isteyen erkler hatalı bir görevlendirme yapmıştır. İlimizde sayılı Edirneli kamu yöneticisi bulunmaktadır. Kimileri ablamız, kimileri kardeşlerimizdir. Başarılı Edirneli yöneticilerimizin görev yerlerinin değiştirilmesini Edirne halkı üzerinde olumlu karşılanmadığının bilinmesinde fayda vardır. Bunun bir ucu bilinmeye siyasete uzanır. Mutlu günlerimizde üzüntümüzde, cenazelerimizde hep bizlerin yanında yer alan Kardeşimiz Bilgin Özbaş’a karşı yanlış uygulama yapılmıştır. Takdiri Edirne halkına bırakıyorum” sözlerine yer verdi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.