Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Saraçlar’da polis standına yoğun ilgi

Emniyet teşkilatının kuruluşunun 179’uncu yılı dolayısıyla Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Saraçlar Caddesinde stant açtı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği stantlarda motorlu polisler çocukları motorlara bindirdiler.

Haber Giriş Tarihi: 08.04.2024 14:30
Haber Güncellenme Tarihi: 08.04.2024 14:32
Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK
Saraçlar’da polis standına yoğun ilgi

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü, emniyet teşkilatının kuruluşunun 179’uncu yılı dolayısıyla Saraçlar Caddesi’nde stant açtı. Suçu ve suçluyu önleme anlamında kullanılan cihaz, araç-gereç ve uygulamaların tanıtıldığı stantlara, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Özellikle motorlu polislerin motorlarıyla bulunduğu bölüme çocukların ilgisi fazlaydı. Motorlu polisler standa gelen çocukları teker teker motorlara bindirirken, aileler de bu anı ölümsüzleştirmek için fotoğraf çektiler. Vatandaşlara birlikte olmak adına bizzat kendisinin de stant etkinliğine katıldığını söyleyen Edirne İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun; “Teşkilatımızın 179. Kuruluş yılını kutluyoruz. Bugün Saraçlar Caddesi’nde, Edirne halkımızın yoğun olduğu bir yerde biz de stantlarımızı açtık, yaptığımız hizmetlerle ilgili vatandaşlarımıza suçla ilgili, suçu önlemeyle ilgili bilgilendirme yapıyoruz. Kendileri suçla karşılaştıkları zaman neler yapmaları, nasıl bir davranış sergilemeleri konusunda bilgilendirme yapıyoruz. Özellikle dolandırıcılık suçlarıyla ilgili vatandaşlarımızdan beklentilerimiz var. Bu konularda tüm faaliyetlerimizle ilgili vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu iletiyoruz. Ben de İl Emniyet Müdürü olarak bizzat vatandaşlarımızla birlikte olarak bu faaliyete katılmak istedim. Ülkemizin dört bir yanında her türlü asayiş olayının önlenmesiyle ilgili fedakarca çalışan meslektaşlarımın 179’uncu kuruluş yıldönümünü tebrik ediyorum. Fedakar ailelerimize şükranlarımı sunuyorum. Polisimiz Edirne halkının daha güvenli duruma gelmesi için 24 saat her noktada kesintisiz hizmet vermekte. Halkımızın emrindeyiz, halkımızın hizmetindeyiz. Polis yanı başınızda, polis her yerde. Her zaman bizim kapımızı çalabilirsiniz” dedi.

“HALKIMIZ POLİSE BİLDİRMEKTEN ÇEKİNMESİN”

Suç ve suçluyla mücadele anlamından vatandaşlardan ihbar mekanizmasını işletmelerini isteyen, ihbarı yapan kişinin kimliğinin gizli tutulmasına özellikle önem verdiklerini belirten Karaburun; “Halkımızdan destek anlamında ihbar mekanizmalarının en iyi şekilde işlemesini istiyoruz. Edirne halkı bu noktada çok duyarlı. Herhangi bir suç şüphesi olduğu zaman bunu polise bildirmekten çekinmesinler. En büyük destek bizim için bu” diye konuştu.

ŞENER ŞENTÜRK

Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.