Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Sedefçi: “CHP’den 10 puan öndeyiz”

İYİ Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi, CHP’nin Edirne’de birkaç gün önce anket yaptırdığını ve Edirne Milletvekili Baran Yazgan’ın bunu açıklamadığını söyledi. CHP’den 10 puan önde olduklarını söyleyen Sedefçi; “CHP’nin Edirne’de AK Parti kazansın gibi çalışma yaptığı izlenimi alıyorum” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 25.03.2024 13:48
Haber Güncellenme Tarihi: 25.03.2024 13:50
Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK
Sedefçi: “CHP’den 10 puan öndeyiz”

İYİ Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi, parti binasında basın toplantısı düzenleyerek seçim çalışmalarını değerlendirdi. İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin ve Edirne Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Akalın’ın da katıldığı basın toplantısında konuşan Hamdi Sedefçi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) birkaç gün önce Edirne’de anket yaptırdığını, anket sonucunda İYİ Parti’nin CHP’den 10 puan önde olduğunu söyledi. CHP Edirne Milletvekili Baran Yazgan’ın bu anket sonucunu açıklamadığını belirten Sedefçi; “Anket sonucu Baran Yazgan milletvekilimizde var. Milletvekilimiz bu anketi Edirne halkına açıklamadı. Çünkü bu anket CHP ile İYİ Parti arasında 10 puan fark olduğunu gösteren bir anketti. Bunu Baran Yazgan açıklamadı Edirne halkına ve halen seçimi kazanacakmış gibi çalışmaya çalışıyorlar. Baştan beri söylüyorum şu anda AK Parti ile biz yarışıyoruz. AK Parti ile aramızda şu anda 2 puana yakın bir fark var, öndeyiz gibi görünüyor. Şu anda eğer CHP bizden 1.5-2 alırsa bu asılmayla, aradan AK Parti çıkacağını Baran Yazgan vekilimiz görmüyor herhalde. Şu anda tüm gayretlerini AK Parti kazansın diye yapıyormuş gibi bir izlenim alıyorum ve bunu üzülerek görüyorum” dedi.

MAL BEYANI VE AÇIKOTURUM DAVETİ

Kendisinin mal beyanını açıkladığını, CHP ve AK Parti adaylarının mal beyanlarını neden açıklamadıklarını merak ettiğini belirten Sedefçi; “Benim mal beyanı açıklamamdan sonra iki parti adayımızdan da mal beyanı açıklaması gelmediğini görüyorum. Niye açıklamıyorlar, onu da merak ediyorum ve kendilerine soruyorum. Mal beyanınızı neden gizliyorsunuz? Bunu Edirne halkına sunmak zorundasınız diyerek onları mal beyan vermeye davet ediyorum” diye konuştu.

“TELEVİZYONA BİRLİKTE ÇIKALIM”

Daha önce yaptığı açıkoturum teklifini yineleyen Sedefçi; “Yine iki adaya, açık oturum yapmamızı, beraber televizyonda canlı yayında tüm projelerimizi anlatmamızı önermiştim. Maalesef iki adaydan da bugüne kadar yanıt gelmedi. Bir kez daha tekrarlıyorum; seçime şurada 5-6 gün kaldı. Sevgili adaylarımız lütfen beraberce bir televizyon kanalında açık oturum yapalım, projelerimizi paylaşalım, Edirne halkımız da AK Parti adayının, CHP adayının ve İYİ Parti adayının ne kadar tecrübeli, birikimli olduğunu anlamasına katkı sağlayalım diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“HALKIN KALBİNE İNEMİYORSAN SEÇİMİ KAZANAMAZSIN”

Tüm siyasilere seslenen Sedefçi, seçimin bayraklarla değil halkın kalbine girerek kazanılacağını söyleyerek şunları ifade etti; “Bu iş Edirne'nin meselesi, Hamdi abi kazanmayacak, Edirne kazanacak. Edirne'yi biz insanlarla kol kola girip gönül birliği içerisinde hizmet vermek için gayret sarf edeceğiz. Edirne'miz şu anda bir panayır yerine benzedi ve her tarafta bayraklar aldı başını götürüyor. Büyük paralar harcanıyor bunun için. Tüm siyasiler şunu iyi bilsinler ki; seçimler afişle, bayrakla, pankartla kazanılmaz. Halkın kalbine giremiyorsan seçimi kazanamazsınız. Bizim hesabımız pankart asmak, bayrak asmak değil, halkımızın kalbine girmektir. Bunu yapmak için uğraşıyoruz. Bunu başaracağımıza inancım sonsuzdur, bunu başaracağız ve seçimi kazanacağız.”  

“ÖZGÜR ÖZEL GELİRSE AK PARTİNİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRER”

Özgür Özel’in Edirne’ye geleceği duyumlarının olduğunun sorulması üzerine Hamdi Sedefçi; “Herhalde buraya seçimi kazanmak için değil, AK Parti'ye kazandırmak için geliyordur. Burada AK Parti ile yarışan biziz, bunu Özgür Özel biliyor. Bunu bile bile halen Edirne'ye geliyorsa o zaman demek ki sayın Özgür Özel AK Parti'nin yandaşı olmuş, ona destek olmak için buraya gelmiş olabilir diye düşünüyorum. Üzülerek bunu söylüyorum. İnşallah böyle bir hata yapmazlar. Özgür Özel gelse de benim CHP'ye saygım sonsuz. Ben CHP ruhunu taşıyan bir insanım halen. 1923 senesinin CHP'sinin ruhu var içimizde, hepimizde o ruh var bizim. CHP cumhuriyete sahip çıkması gereken bir parti, Edirne'ye gelip de, çıkartma yapıp da AK Parti'nin ekmeğine yağ sürerse bunu üzüntüyle karşılarız. Buna Edirne halkımız imkan vermeyecektir, Edirne halkı sağ duyuludur. Edirne halkımız doğrudan yana, cumhuriyetten yana tavır alacaktır. Edirne'yi cumhuriyet karşıtlarına teslim etmeyeceklerdir” dedi.

ŞENER ŞENTÜRK

Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.