Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Şehir Tiyatrosuna bir ödül daha

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Şehir Tiyatrosu, ödüllerine bir yenisini daha ekledi.

Haber Giriş Tarihi: 14.12.2023 17:26
Haber Güncellenme Tarihi: 14.12.2023 17:27
Kaynak: Haber Merkezi
Şehir Tiyatrosuna bir ödül daha

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, İstanbul’da bu yıl 48’incisi gerçekleştirilen İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri Töreninde ‘Tiyatronun Tanınması ve Yaygınlaştırılmasına Hizmet Ödülü’ne layık görüldü.

Ödül, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun açılış oyunu olan “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” adlı oyunun yazarı Haldun Taner’in eşi Demet Taner tarafından Genel Sanat Yönetmeni Hasan Tanılmış’a takdim edildi. Şehir tiyatrosunun aldığı ödülü Genel Sekreter Yardımcısı Ramazan Alpaslan Kurtoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a takdim etti.

Şehir Tiyatrosunun başarılı çalışmalara imza atmaya devam ettiğini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak: “Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladığımız 2023 yılında hizmete sunmanın gururunu yaşadığımız şehir tiyatromuz ilimizi ulusal alanda da en iyi şekilde temsil ederek bizleri gururlandırmaya devam ediyor. Tüm sanat dallarını kapsamaya çalışan, bireysel ve toplumsal değerleri temel alan özgün sanat eserleri üretmek üzere her zaman güzeli ve iyiyi aramak için yola çıkan ve her durumda köklerinden beslenip evrensele ulaşmak için devamlı gelişmeyi amaçlayan bir sanat kurumu olmasını hedeflediğimiz Şehir Tiyatromuz, kurulduğu günden bu yana hem ödüllere doymuyor hem de sahnelediği tüm oyunlarla izleyicilerin takdirini kazanıyor. 48. İsmet Küntay Tiyatro Ödüllerinde ‘Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’ adlı oyunla ‘Tiyatronun Tanınması ve Yaygınlaştırılmasına Hizmet Ödülü’ne layık görülen tüm şehir tiyatrosu ekibimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Milletimizin güzel sanatlar sevgisini, her türlü vasıta ve tedbirlerle besleyerek yükseltmek milli ülkümüzdür’ sözünden hareketle, şehir tiyatrolarımız bünyesindeki tiyatro sanatçılarımızın, Atamızın bu sözünü gerçekleştireceklerine yürekten inanıyor, başarılarla dolu yıllar diliyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.