Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

SİGARANIN ZARARLARINI ANLATTI

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Sinem Yetimoğulları, sigaranın zararlı etkilerinden bahsederek, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü’nde herkesi sigarayı bırakmaya davet etti.

Haber Giriş Tarihi: 29.05.2023 13:00
Haber Güncellenme Tarihi: 29.05.2023 13:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
SİGARANIN ZARARLARINI ANLATTI

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Sinem Yetimoğulları, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü kapsamında, sigaranın olumsuz etkilerine değindi.

31 Mayıs, tütün ürünü kullanımının sağlık ve diğer zararları konusunda toplumda farkındalık oluşturmak, tütün ürünü kullananlara bırakmaları yönünde bilinç kazandırmak ve sağlıklı yaşam davranışlarını geliştirmek amacıyla Dünya Sağlık Örgütü tarafından Dünya Tütünsüz Günü olarak ilan edilmiştir.

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Sinem Yetimoğulları

“Sigara dumanı, içinde bulunan çok sayıdaki kimyasal maddeler hem de ısısı nedeniyle, solunum yollarının koruyucu mekanizmaları üzerindeki olumsuz etkileri nedeniyle, solunum yollarında ve akciğerlerde çeşitli hastalıklar meydana getirmektedir. Bu hastalıklar arasında; akciğer kanseri, kronik bronşit, astım, çeşitli enfek­siyonlar hatta alerjik rahatsızlıklar yer almaktadır. Yapılan çalışmalar, sigara içenlerde bu hastalıkların daha sık görüldüğünü ortaya koymuştur.

Bakanlığımız tarafından, vatandaşlarımızın sigara bırakmasına yardımcı olmak adına, tüm hastanelerde olduğu gibi hastanemizde de sigara bırakma polikliniği hizmet vermektedir. Dünya Tütünsüz Günü’nde sigarayı bırakmanızın kendi sağlığınız açısından atacağınız en iyi adım olduğunu hatırlatıyor, sağlıklı günler diliyoruz” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.