Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Şimşek: vatandaş seçim değil, geçim derdinde

21. Dönem Edirne Milletvekili Şadan Şimşek, vatandaşların 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimleri değil, evini geçindirmeyi düşündüğünü söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 12.12.2023 11:01
Haber Güncellenme Tarihi: 12.12.2023 11:03
Kaynak: Haber Merkezi
Şimşek: vatandaş seçim değil, geçim derdinde

Vatandaşların ekonomik durumlarının kötüye gittiğini, alım gücünün her geçen gün düştüğünü ifade eden 21. Dönem Edirne Milletvekili Şadan Şimşek, seçime az bir süre kaldığını, çalışmaların halka inilerek yapılması gerektiğini vurguladı.

“EKONOMİK DURUM GÜN GEÇTİKÇE AĞIRLAŞIYOR”

Halkın temel ihtiyaç maddeleri için mücadele ettiğini belirten Şimşek, “Ülkemiz hızla 31 Mart 2024 yerel seçimlere giderken, halkımız seçim değil, geçim derdindedir. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum her geçen gün ağırlaşmakta olup; ekonomik durumdan kaynaklı sosyal huzursuzluklar artarak, ahlaki boyutların bozulmasına neden olmaya başlamıştır. Alım ve geçim gücünün her geçen günü arattığı bir ortamda halkımız temel ihtiyaç maddeleri başta gıda olmak üzere, ısınma, barınma ve aydınlatma giderlerini karşılamak için mücadele etmektedir” dedi.

“GECE GÜNDÜZ PROJE ÜRETİLMELİ”

Yerel yönetimlerin halkla bütünleşmesi gerektiğini vurgulayan Şimşek, “Her zaman belirttiğim üzere, ülkemizde özellikle 2010 yılından beri ekonomide yaşanan olumsuzluklara, üretim odaklı projelere destek verilmesine, işsizliğin önlenmesi için gerekli çalışmaların yapılmasına, tarım ve hayvancılığın desteklenmesine, ithalata dayalı cari açıklı büyümeden vazgeçilmesine, eğitim, sağlık sistemlerinin güçlendirilmesi gerekliliğini basın bildirilerimde gündeme taşıdım. Ayrıca Yerelden Genele Halkın İktidarını kurulacaksa, bunun yerel yönetimlerden geçtiği, yerel yönetimlerin halk ile bütünleşmesini, gece gündüz çalışmalar yapmasını, projeler üretmesi gerektiğini ifade ettim. Yerel seçimlere yaklaşık 3,5 ay vardır. Ülkemizde var olan ekonomik krizin arkasına sığınmadan; Yerel seçimlerde başarılı olmak için halka inilerek çalışmalar yapılmalıdır. Yerel yönetimlerin iş başında olması, halkımızın yanında olarak geçmiş olduğu bu ekonomik zor süreçte rahatlatıcı önlemlerin alması gereklidir” diye konuştu.

“BAŞARILI OLMANIN YOLU ÇALIŞMADAN GEÇER”

Yerel seçimlerde başarılı olmanın yollarını belirten şimşek şöyle konuştu: “Yerel seçimlerde başarılı olmanın yolu yerelde çalışmalardan geçer, sıkılmadık el, gezilmedik köy, kahve, sokak, girilmedik ev bırakmamak gerekir. Siyaset ve siyasetçiden soğuyan, umudunu yitiren halkımıza umut vermek, ilişkileri kuvvetlendirmek, ülkemizin bu durumdan çıkışın halkı ve hakkı için çalışan, siyaseti ticarete dönüştürmeyen, projeleri olan, geçmişi temiz, toplumsal, sosyal ahlaki değerleri yüksek kişiler ile olacağı unutulmamalıdır. Bölgesinin sakini değil, sahibi olan arkadaşlara ihtiyaç vardır.”

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.