Hava Durumu

SİYASİ PARTİLERE 1 ASKERİN ŞEHİT OLDUĞU YOL İÇİN ÇAĞRI

Edirne İl Genel Meclisi Süloğlu Üyesi Önder Cin, Ekim ayında bir askerin şehit olduğu kazanın yaşandığı Edirne ile Süloğlu arasındaki yolun yapımı için AK Parti, CHP ve İYİ Partili yöneticilere seslendi.

Haber Giriş Tarihi: 06.11.2023 17:10
Haber Güncellenme Tarihi: 06.11.2023 17:10
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
SİYASİ PARTİLERE 1 ASKERİN ŞEHİT OLDUĞU YOL İÇİN ÇAĞRI

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İl Genel Meclisi Süloğlu Üyesi Önder Cin, Edirne ile Süloğlu arasındaki yolun son hali ile ilgili açıklama yaptı.

Cin, yolda oluşan hasar ve trafik kazalarına dikkat çekerek, AK Parti, CHP ve İYİ Parti il başkanları ile milletvekillerine çağrı yaptı. Ekim ayında yolda 2 kez trafik kazası yaşandığını ve bir kazada bir askerin şehit olduğuna dikkat çeken Cin, yolun 2023 yatırım programına alınarak düzenlenmesini talep etti.

“1 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU, 2 ASKERİMİZ YARALANDI”

Edirne ile Süloğlu arasındaki yolda Ekim ayında 2 kez trafik kazası meydana geldiğini belirten Cin; “Bir kazada askeri araç devrildi ve bir askerimiz şehit olurken, 2 askerimiz de yaralandı. Şehit olan askerimizin ailesine sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” ifadelerine yer verdi.

“YOL ÇOK KÖTÜ DURUMDA”

Cin, trafik kazalarının yaşandığı sırada hafif yağmur yağışının olduğunu dile getirerek; “O gün çok hafif yağmur yağmıştı. Aynı anda bir tane de tanker devrildi. O kazada can kaybımız olmadı. Bizim bu yolumuzda her yıl en az 1-2 tane böyle kaza oluyor. Süloğlu yolunda gidenler, yolun ne kadar dengesiz olduğunu görürler. 1,5 kilogram yağmurda bırakın araçları, insanlar bile yolda duramıyorlar. Yol çok kötü durumda” dedi.

“KARAYOLLARI’NIN YATIRIM PROGRAMINA ALINMALI”

Edirne’deki AK Parti, CHP ve İYİ Partili yöneticilere çağrı yapan Cin; “Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Sayın Belgin İba’ya, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanım Sayın Samet Kahraman’a, İYİ Parti İl Başkanı Alpay Alpagut Engin’e, Milletvekillerim Sayın Fatma Aksal, Sayın Ediz Ün, Sayın Ahmet Baran Yazgan ve Sayın Mehmet Akalın’a çağrı yapıyorum. Bu konu siyaset üstüdür. Süloğlu yolu bir an önce Karayolları’nın 2024 yatırım programına alınmalı. Yolda 40’tan fazla kör nokta var. Bu yol düzenlenmeli, trafik güvenliği açısından güvenli bir hale getirilmeli. Bu yol şu anda çok güvensiz. Valimiz Sayın Yunus Sezer’e de bu yolla ilgili teşekkür ediyorum. Bu yol ile ilgili çalışmaları var. Gerekli talimatları verdi. Bu yolu her gün kullanan biri olarak yolumuz gerçekten çok kötü. Bu yola bir an önce çözüm bulunmalı. Karayolları’nın 2 yılda 1 yaptığı sathi kaplama ile bu iş olmuyor” sözlerine yer verdi.

NE OLMUŞTU?

Süloğlu 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığında görevli piyade askeri personeli taşıyan askeri araç, Edirne'den Süloğlu ilçesine seyrederken Hacıumur köyü yakınlarında yoldan çıkarak devrildi. Olayda yaralanan 3 asker, olay yerine gelen ekipler tarafından araçtan çıkarılırken; Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi ve Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan askerlerden Uzman Çavuş Ramazan Merzifonluoğlu, tüm müdahalelere rağmen şehit oldu.

UĞUR AKAGÜNDÜZ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.