Hava Durumu

SOKAK ORTASINDA ÖLÜME TERKEDİLDİ

Çorlu’da hasta ve bitkin düşen at yol ortasına yığılarak öldü. Sahibi de ölen atı terk edince, ortada kalan at belediye ekipleri tarafından olay yerinden kaldırıldı.

Haber Giriş Tarihi: 31.10.2023 10:06
Haber Güncellenme Tarihi: 31.10.2023 10:06
Kaynak: İHA
SOKAK ORTASINDA ÖLÜME TERKEDİLDİ

Hıdırağa Mahallesi Aziz Ağa Aralığı Sokak’ta hasta ve bitkin düştüğü öne sürülen at, yol ortasına yığılıp kaldı. Ölen hayvan bir süre sonra sahibi tarafından terk edildi. Telef olan atın saatlerdir yol kenarında ölüme terk edilmesi ve olay yerinden saatlerdir kaldırılmaması vatandaşın içini acıttı.

1 gün geçmiş
Atın durumuyla ilgili konuşan Aziz Ağa sakini Sadri Mercan, “Kapımın önünde yaşadığım görüntü beni şoke etti. Sahibine de söyledim gelin bu hayvanı kaldırın diye ama oralı bile olmadılar. Daha sonra belediyeyi de aradım, kimse kulak asmadı. Aradan 1 gün geçti, nihayet belediye görevlileri olay yerinden hayvancağızın cansız bedenini kaldırdı. Yazık günah” diye konuştu.

Geç de olsa kaldırıldı
Tesadüfen yoldan geçerken yerde yatan hayvanı gören Cemaliye Muhtarlığı Baş Azası Deniz Gökçe de, “Ben hep yollardayım, engelli öğrencilerimizi okula taşıyoruz. Zavallı hayvan ölüme terk edilmiş üzüntü verici bir durum. Yazık günah, vicdansızlık bu. Hayvanın ölüme terk edilmesi ve burada saatlerdir cansız bedeni durması da büyük ayıp. Ben de şimdi belediyeyi aradım gelip kaldırdılar. Ama bu kadar geç kalınmamalı diye düşünüyorum” dedi.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.