Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Sokullu Hamamı ve Arasta’sının Uygulama Projesi Eylül Ayında Tamamlanacak

ilçemiz için önemli tarihi eserlerin başında gelen Sokullu Hamamı ve Arasta 'sının restorasyon yapılabilmesi için çalışmaları titizlikle takip eden ,tüm detayları ile birebir yakından ilgilenen ilçemiz Kaymakamı Yunus Ataman önümüzdeki hafta içi rölöve ve restitüsyon uygulama projesini yapacak firma ile görüşerek anlaşma sağlayacak.

Haber Giriş Tarihi: 24.07.2018 10:57
Haber Güncellenme Tarihi: 24.07.2018 10:57
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
Sokullu Hamamı ve Arasta’sının Uygulama Projesi Eylül Ayında Tamamlanacak

Nilay YILMAZ

    Yapılan kazı çalışmaları sonunda gelmiş olduğumuz bu son noktada dahi Sokullu Hamamı'nın ilçemiz için ayrı bir değer olduğunu belirten ilçemiz Kaymakamı Sayın Yunus Ataman gazetemize yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz haftalarda firmalarla yaptığımız görüşmeler neticesinde artık sona yaklaşmış bulunmaktayız. Önümüzdeki hafta içi firma ilçemize gelecek rölöve ve restitüsyon uygulama projesi çalışmalarına başlayacak. En geç Eylül ayı itibari ile de Kaymakamlığımıza Sokullu Hamamı ve Arasta 'sının uygulama projesini sunacak.
    Çalışmalar tamamlandığında elimizde koruma kurulundan geçmiş bir Sokullu Hamamı projesi olacak. Yapılan kazı çalışmaları sonunda gelmiş olduğumuz bu son noktada dahi Sokullu Hamamı'nın ilçemiz için ayrı bir değer olduğunu göstermektedir. 
    Çalışmaların sonunda kamunun kullanımına açık Havsamızın merkezinde sahip olduğu tarihi özellikleriyle  Havsa'nın önemli bir değeri olmaya devam edecektir.Eylül ayından sonra artık restorasyon sağlayacak finansman imkanlarını bularak tarihimizi tekrar canlandırmış olacağız.”dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.