Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Sosyal Çalışma Programı Kapsamında 15 Üniversite Öğrencisi istihdam Edilecektir

iŞKUR ile ilçemizde Havsa Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği koordinasyonunda gerçekleştirilecek olan program için (15) üniversite öğrencisi alımı gerçekleştirilecektir.

Haber Giriş Tarihi: 28.06.2019 11:32
Haber Güncellenme Tarihi: 28.06.2019 11:32
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
Sosyal Çalışma Programı Kapsamında 15  Üniversite Öğrencisi istihdam Edilecektir

Nilay YILMAZ

    Söz konusu programa başvurular www.iskur.gov.tr web sitesi aracılığı ile iŞKUR'a kayıt olarak gerçekleştirilecek olup, başvurular 28 Haziran 2019 Cuma günü (bugün) sona erecek.
    Konu ile ilgili olarak ilçemiz Kaymakamı Neslihan Kısa gazetemize yaptığı açıklamada; “Üniversite öğrencilerinin çalışma hayatıyla tanışmalarını sağlamak ve onlara çalışma disiplini kazandırmak amacıyla elini taşın altına koyan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Çalışma Programı (SÇP) isimli proje başlattı.
    Üniversite öğrencilerine müjde baş-lığıyla verilen Sosyal Çalışma Programı'na başvuru süreci iŞKUR (Türkiye iş Kurumu) üzerinden başladı. iŞKUR, yaz tatili sürecini verimli bir şekilde gerçekleştirmek isteyen öğrenciler için büyük bir fırsat sunuyor.
    Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk tarafından açıklanan sosyal çalışma programı ile üniversite öğrencilerimize yaz dönemi boyunca günlük 67TL ücretle iş imkanı sunuluyor.
    Üniversite öğrencilerinin bir yandan kamu kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde çalışabilecekleri diğer yandan da yaz tatili  boyunca kendilerine de vakit ayırarak haftada (3) gün çalışma süresi ile kendilerine  gelir sağlayabilecekleri bir program olup, iŞKUR ile ilçemizde Kaymakamlığımız Köylere Hizmet Götürme Birliği koordinasyonunda gerçekleştirilecek olan program için (15) üniversite öğrencisi alımı gerçekleştirilecektir.
    Söz konusu programa başvurular www.iskur.gov.tr web sitesi aracılığı ile iŞKUR'a kayıt olarak gerçekleştirilecek olup, başvurular 25 Haziran 2019 tarihinde başlamış 28 Haziran 2019 Cuma günü (bugün) sona erecektir.
       iŞKUR Sosyal Çalışma Programı'na; Açıköğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç olmak üzere akademik ortalaması 2 ve üzeri olan bütün üniversite öğrencilerini başvurabilecek olup, başvuru şartlarını içeren hususlar https://www.iskur.gov.tr/is-ara-yan/kurs-ve-programlar/sosyal-calisma-programi/ adresinde yer almaktadır. 
    Programa başvurmak isteyen kriterleri taşıyan üniversite öğrencilerimiz başvurularını www.iskur.gov.tr ya da https://esube.iskur.gov.tr/Scp/ScpArama.aspx adresinden gerçekleştireceklerdir.”dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.