Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

'TARIM VE HAYVANCILIK BİTME NOKTASINA GELDİ'

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, çiftçinin desteksiz kalması nedeniyle tarım ve hayvancılığın bitme noktasına geldiğini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 31.07.2023 13:46
Haber Güncellenme Tarihi: 31.07.2023 13:46
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
'TARIM VE HAYVANCILIK BİTME NOKTASINA GELDİ'

Edirne’nin Enez ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelen Saadet Partisi İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin “İktidarın ithalata dayalı ekonomik politikaları sonucunda ülkemizde tarım ve hayvancılık bitme noktasına geldi” dedi.

İlçe ziyaretleri kapsamında Enez’i ziyaret eden e Tekin, “Enez ilçemizi ziyaret ettik. İlçe önetimimizle yaklaşan yerel seçimler konusunda değerlendirmeler ve istişareler yaptık. Akabinde esnaf ziyareti yaparak vatandaşımızın sorunlarını dinledik. Geçtiğimiz bir yılda üretim maliyeti yüzde 46 artmasına rağmen iktidarın verdiği rakam çiftçiyi enflasyona karşı tam anlamıyla ezdirmiştir. Hayvancılıkta durum içler acısı. İnsanımız Avrupa’nın en pahalı etini tüketmek zorunda kalmıştır. Latin Amerika’dan, Sırbistan’dan getirilen etler ile piyasa dengelenmeye çalışılmış ama bunlar boş bir beklentiden öteye geçememiş, her yapılan ithalat birer yarayı daha azdıran pansuman tedbire dönüşmüştür. Desteksiz kalan çiftçimiz bir sene sonrasını göremediği için günü kurtarmaktan başka çaresi kalmamış, ekilemeyen arazilerimiz her geçen yıl arttıkça artmış, insanlarımız üretimden koşarcasına uzaklaşmak zorunda bırakılmıştır. Tüm zorluklara rağmen ekmeye devam eden çiftçilerimiz ise çaresizlik içinde kendilerini anlayacak birileri çıkar mı diye ümitle beklemeye devam etmektedir” dedi.

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.