Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

TARIMSAL SULAMAYA 25 MİLYON AYRILDI

Vali Kırbıyık, Tarımsal Altyapı Yatırımları Çerçevesinde Sulama Projelerini Yerinde İncelendi. Kırbıyık, İl Özel İdaresinden tarımsal sulamaya 25 Milyon TL ayrıldığını söyledi

Haber Giriş Tarihi: 30.05.2023 18:43
Haber Güncellenme Tarihi: 30.05.2023 18:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
TARIMSAL SULAMAYA 25 MİLYON AYRILDI

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Edirne İl Özel İdaresi tarafından tarımsal altyapı yatırımları çerçevesinde sulama projelerini yerinde incelendi

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, İl Özel İdaresindeki değerlendirme toplantısı sonrası Havsa ilçemize bağlı Habiller, Şerbettar ve Tahal köylerini ziyaret ederek, tarımsal sulama projeleri ve diğer çalışmaları yerinde inceledi.

Tarımsal hasıla ve kapasiteyi geliştirmenin yolunun sulu tarımdan geçtiğini ifade eden Vali Kırbıyık; Bugün Havsa Habiller köyünde vatandaşlarımızla birlikte arazideki tarımsal faaliyetleri inceliyoruz. İl Genel Meclisi’nde arkadaşlarımızla birlikte oturup 2023 yılı bütçesini hazırlarken aldığımız karar doğrultusunda bu yıl tarımsal sulamaya ciddi bir kaynak ayrıldı.25 milyon TL İl Özel İdare bütçesinden konuldu ve 14 ayrı köyümüzde sulama kanallarının inşa göreviyle ilgili olarak İl Özel İdaresi de bir proje başlattı. Onlardan bir tanesi şu an bulunduğumuz Habiller köyümüzdü. Burada da çalışmalarımız devam ediyor. Gördüğünüz gibi hemen yanımızda su artık göletten arazide çiftçilerimizle buluşmaya başladı. Tarımsal kapasitemizin her geçen gün artmasını istiyoruz. Tarımsal hasıla ve kapasitemizin gelişmesini istiyoruz. Bunun için de en öncelikli yapılacak işin sulu tarımdan geçtiğini düşünüyoruz. Dolayısıyla vatandaşımızın burada gerek ikinci ürün gerekse daha önceki kuru tarım yaptığı ürünlerde sulu tarımla birlikte elde edeceği rekolte artışının şehrimize, köylümüze, vatandaşımıza büyük bir katkı olacağını düşünüyoruz. Bu yapılan çalışmaları bu kapsamda çok önemsiyoruz.

Ben emeği geçenlere özellikle teşekkür ediyorum. İl özel İdaresine, İl Genel Meclisimize, burada bir bütünlüğü sergileyen, bir arada bulunan köy muhtarımıza, kooperatif başkanımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yapılan yatırımın başta Habiller olmak üzere bölgede yaşayan tüm vatandaşlarımızın gelir ve refah seviyesini artırmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.