Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Tekin’den Akın’a tavsiyeler

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Sinan Tekin, Edirne Belediye Başkanlığı’na seçilen Filiz Gencan Akın’a tavsiyelerde bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 04.04.2024 10:37
Haber Güncellenme Tarihi: 04.04.2024 10:38
Kaynak: Haber Merkezi
Tekin’den Akın’a tavsiyeler

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin, 2024 Mahalli İdareler seçimlerinin tamamlanmasının ardından Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın’a tavsiyelerde bulundu.

Edirne’nin belediyecilik anlamında çok büyük sorunlarının olduğuna dikkat çeken Tekin; “Kıymetli meslektaşım Filiz Gencan Akın’ı tebrik ediyorum, çalışmalarında başarılar diliyorum. Edirne’miz tarihi ve coğrafi konumu itibariyle çok önemli bir şehir. Bu önemli şehirde belediye başkanı olmak hem büyük bir sorumluluk hem de çok büyük bir lütuf. Edirne’mizin temel belediyecilik konularında kronikleşen sorunları bulunuyor. Şehrimiz yeşil alandan ulaşım sorununa, altyapıdan çevre temizliğine kadar ve saymakla bitiremeyeceğimiz sorunlarla boğuşmaktadır. 21. yüzyılda Edirne’nin temiz suya erişim noktasında sıkıntı yaşaması kabul edilemez. Biz, Saadet Partisi olarak yapıcı ve yol gösterici muhalefet anlayışıyla hareket edeceğiz. Şehrimizi bu sorunlar yumağından hep birlikte kurtarabiliriz. Seçim döneminde tüm adaylar vaatlerde bulunuyor, şimdi ise vaatleri gerçekleştirme zamanıdır” ifadelerini kullandı.

TEKİN TAVSİYELERİNİ AÇIKLADI

Akın için tavsiyelerini açıklayan Tekin; “Sayın Belediye Başkanına henüz yolun başındayken şimdi sıralayacağım temel ilkelere uymasını tavsiye ederim. Temel ilkelerimiz şunlardır; ehliyet ve liyakat en önemli prensibimizdir. İşin ehline verilmesi gerekir. Başarılı bir yönetim ancak liyakatli bir kadro ile mümkündür. Yolsuzluk ve israfa kesinlikle müsaade edilmemelidir. Kaynakların verimli kullanılması çok önemli. Lüks ve şatafattan uzak olunması gerekir. Reklam belediyeciliği yerine hizmet belediyeciliği dönemi başlamalıdır. İhalelerin şeffaf olması ve ihalelerde yolsuzluğa, kayırmacılığa son verilmesi gerekir. Belediye malınının yetim hakkı kadar kutsal olduğu bilinciyle hareket edilmelidir. Hizmette partizanlık ve ayrımcılığa asla yer verilmemelidir. Kendimiz için istemediğimizi başkası için de istememeliyiz. İnsanımıza, toplumumuza ve şehirlerimize karşı her zaman merhametli ve adil olmalıyız” dedi.

“YANDAŞIN KEYFİ DEĞİL, HALKIMIZIN İHTİYACI DÜŞÜNÜLMELİ”

Belediye Başkanının kapısının herkese açık olması gerektiğini vurgulayan Tekin; “Edirne sultanlar şehri, şehirler sultanıdır; zengin kültürel ve tarihî mirasa sahip bir İslam şehridir. Bu kadim şehir korunmalı ve gelecek nesillere aktarılması için çalışılmalıdır. Her hizmette mükemmeliyet yakalanmalıdır. Ulaşımdan altyapıya, kaldırım yenilemeden temizliğe kadar her alanda, şehrimizin özüne uygun, estetik ve etkili çözümler sunulmalıdır. Yapılan her iş, halkımızın gözleri önünde, açık ve şeffaf olmalıdır. Şehrin yönetiminde, şehrin vatandaşları aktif birer katılımcı yapılmalıdır. Yapılan eleştiriler dikkate alınmalı, eleştiri ve fikir ortaya koyanlar düşmanlaştırılmamalıdır. Belediye Başkanı şehreminidir. ‘Bu bizim işimiz değil’ demeden, her sorunu dinlemeli ve çözüm üretmek için çalışılmalıdır. İmar uygulamalarında, haksız rant elde etme yoluna asla izin verilmemelidir. Yandaşın keyfi değil, halkımızın ihtiyacı düşünülmelidir” sözlerine yer verdi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.