Hava Durumu

Tekin’den hükümete ikramiye eleştirisi

Bir çok emeklinin “çalıştığı” gerekçesiyle 5 bin liralık ikramiyeyi alamamasını Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin de eleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 16.11.2023 11:03
Haber Güncellenme Tarihi: 16.11.2023 11:03
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
Tekin’den hükümete ikramiye eleştirisi

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin, emeklilere verilen 5 bin liralık ikramiyeler konusunda “On binlerce emeklimizin yararlanamadığı 5 bin liralık bir ikramiye. Tabiri caizse; ‘dağ, fare doğurdu’ derler ya. Bu kez dağ, fare bile doğuramadı” dedi.

Tekin “Açlık ve yoksulluk sınırı ile çalışanların gelirleri arasındaki makas her geçen gün açılıyor. Bu şartlar altında; emeklilere sadece 5 bin liralık ikramiyeyi, evlenecek gençlere de 150 bin liralık krediyi büyük bir müjde olarak takdim edebiliyorlar. Geçmişte de ‘İşsizlik Fonu’ adı altında bir fon oluşturuldu. Sonra öğrendik ki, bu fondan işsizlerden çok, işverenler istifade etmişler. Bugün de ‘Aile ve Gençlik Fonu’ndan söz ediliyor. Temennimiz, aile kurumunun güçlendirilmesi için ve gençlerimizin bir nebze de olsa nefes almasına vesile olacak şekilde kullanılır. Ancak 22 yıldır yanlış politikalar nedeniyle bozulan toplumsal ve ekonomik yapı, böyle küçük meblağlar bağışlanarak düzelebilir mi; çok zor. Zira veriler şunu açıkça göstermektedir ki; son 20 yılda evlenme oranları yüzde 20 düşerken, boşanma oranları yüzde 47 artmıştır. Maalesef neredeyse iki evlilikten birisi boşanma ile neticelenir hale geldi! 2001 yılında 2,38 olan doğurganlık hızı, bugün 1,7’ye kadar düşmüş durumda. Ahlaki ve manevi değerlerin ihmal edilmesi ile ekonomideki çöküş; ne yazık ki bu sonuçları ortaya çıkarmaktadır. Buralarda yapılan yanlışları düzeltmeden, yuva kurmaları için gençlerimize 150 bin liralık kredi teklif etmek; komiktir, ciddiyetsizliktir. Tıpkı 7 bin 500 lirayla geçinmeye çalışan emeklilerimize sadece 5 bin liralık bir ikramiye verip, on binlerce emeklimizin de bundan dahi mahrum bırakılması gibi. Aylarca tartışıldı, defalarca kez teklifte bulunduk, Cumhurbaşkanı başka, bakanların her biri, iktidar partisinin yöneticileri başka başka açıklamalar yaptılar. Çıkan sonuç işte bu. On binlerce emeklimizin yararlanamadığı 5 bin liralık bir ikramiye. Tabiri caizse; ‘dağ, fare doğurdu’ derler ya. Bu kez dağ, fare bile doğuramadı. İktidar, bir kez daha on binlerce vatandaşımızı günlerce oyaladıktan sonra, hiçbir yaraya merhem olmayacak bir adım atmıştır” dedi.

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.