Hava Durumu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kırşehir’de

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Şehir Tiyatrosu, Kırşehir Belediyesi tarafından organize edilen 1. Tiyatro Festivali’nde sahneye çıktı.

Haber Giriş Tarihi: 16.11.2023 16:35
Haber Güncellenme Tarihi: 16.11.2023 16:35
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Kırşehir’de

Kırşehir Belediyesi 1. Tiyatro Festivali’nde tıklım tıklım dolu salonda “Karmakarışık” adlı oyunu sahneleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları ayakta alkışlandı. Oyun sonunda Kırşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Cumhur Uzun tarafından sanatçılara plaket takdim edildi.

Cumhuriyetin 100. Yılında önemli bir projeyi daha hayata geçirmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladığımız 2023 yılında hizmete sunmanın gururunu yaşadığımız şehir tiyatromuz ilimizi ulusal alanda da en iyi şekilde temsil ediyor. Tüm sanat dallarını kapsamaya çalışan, bireysel ve toplumsal değerleri temel alan özgün sanat eserleri üretmek üzere her zaman güzeli ve iyiyi aramak için yola çıkan ve her durumda köklerinden beslenip evrensele ulaşmak için devamlı gelişmeyi amaçlayan bir sanat kurumu olmasını hedeflediğimiz şehir tiyatromuz, kurulduğu günden bu yana hem ödüllere doymuyor hem de sahnelediği tüm oyunlarla izleyicilerin takdirini kazanıyor. Kırşehir Belediyesi’nin düzenlediği 1. Tiyatro Festivali’nde “Karmakarışık” adlı oyunla Kırşehirli tiyatroseverlerin gönüllerini fetheden tüm şehir tiyatrosu ekibimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Milletimizin güzel sanatlar sevgisini, her türlü vasıta ve tedbirlerle besleyerek yükseltmek milli ülkümüzdür’ sözünden hareketle, şehir tiyatrolarımız bünyesindeki tiyatro sanatçılarımızın, Atamızın bu sözünü gerçekleştireceklerine yürekten inanıyor, başarılarla dolu yıllar diliyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.