Hava Durumu

Tekirdağ'da Kurtuluş Bayramı resepsiyonu düzenlendi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 13 Kasım Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümü nedeniyle resepsiyon düzenledi.

Haber Giriş Tarihi: 14.11.2023 14:34
Haber Güncellenme Tarihi: 14.11.2023 14:34
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
Tekirdağ'da Kurtuluş Bayramı resepsiyonu düzenlendi

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve eşi Gülseren Albayrak’ın davetleri ile 13 Kasım Tekirdağ'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümü dolayısıyla Süleymanpaşa ilçesinde resepsiyon düzenlendi.

Tekirdağ'ın düşman işgalinden kurtuluşunu konu alan sinevizyon gösterisi ile başlayan resepsiyonun açılış konuşmasını Albayrak gerçekleştirdi. Albayrak konuşmasında, Tekirdağ'ın Kurtuluş Bayramı’nı kutlarken; “Özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı, Cumhuriyet'imizi ve demokrasimizi Kurtuluş Savaşı'nın zaferle sonuçlandırılmış olmasına borçluyuz. Her bir aşaması şanlı bir kahramanlık destanı olan Kurtuluş Savaşı'nda kahraman ordumuz, Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde zaferden zafere koşmuştur. İnönü'de, Sakarya'da ve Dumlupınar'da, çağın en modern silahlarına sahip düşman ordularını mağlup eden şanlı ordumuz, vatan topraklarımızı işgalden kurtarmıştır.11 Ekim 1922 tarihinde imzalanan Mudanya Mütarekesi, muharebelerin kazanıldığı Anadolu topraklarının yanı sıra İstanbul ve Trakya bölgemizin de kurtarılmasını sağlaması büyük bir diplomatik zaferdir. Ne mutlu bizlere ki vatan sevgisini her şeyden üstün tutan, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk gibi büyük bir dünya liderini yetiştiren yüce Türk milletinin fertleriyiz. Bir diğer gurur kaynağımız ise fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür Cumhuriyet nesilleri olmamızdır. Atalarımızın ağır bedeller ödeyerek kurtardıkları, Cumhuriyet'i kurdukları ve kalkınma seferberliğini gerçekleştirdikleri güzel vatanımızda özgürlük, bağımsızlık ve barış içerisinde yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının emanetini korumak, yaşatmak ve yüceltmek en önemli görevimizdir. Tarihimizden ilham alarak Atatürk ilkelerini, devrimlerini ve çağdaş fikirlerini yükselen yeni nesle anlatmaya devam edeceğiz. 100 yıla yakın tarihiyle köklü bir çınar olan Türkiye Cumhuriyeti Atatürk'ün fikirlerinin ışığında ilelebet payidar kalacaktır" ifadelerini kullandı.

MÜZİK DİNLETİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Albayrak'ın konuşmalarının ardından müzik dinletisi gerçekleştirildi. Albayrak da masaları ziyaret ederek misafirlerle sohbet etti. 13 Kasım resepsiyonuna Albayrak’ın yanı sıra Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Tekirdağ Milletvekilli Nurten Yontar, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, kurum ve kuruluşların temsilcileri, il protokolü, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.