Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Tekirdağ'da Lavanta Şenliği'nde Renkli Görüntüler Yaşandı

Tekirdağ'da düzenlenen 4'üncü Lavanta Şenliği renkli anlara sahne oldu ve renkli görüntüler yaşandı.

Haber Giriş Tarihi: 08.07.2024 22:49
Haber Güncellenme Tarihi: 08.07.2024 22:49
Kaynak: İHA
Tekirdağ'da  Lavanta Şenliği'nde Renkli Görüntüler Yaşandı

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde Tekirdağ Valiliği ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Tekirdağ 4. Lavanta Şenliği'ne yüzlerce doğasever katıldı.

Karahisarlı Mahallesi'ndeki bir lavanta tarlasında düzenlenen etkinlik, halk oyunları gösterisi ile başladı. Ritim grubunun da yer aldığı etkinlikte fotoğraf sanatçıları ve basın mensupları mor lavanta tarlası içinde en güzel fotoğraf karesini yakalamak için birbiriyle yarışırken, vatandaşlar da cep telefonu kameraları ile özçekim yaparak bu anları kayıt altına aldı."Tekirdağ'da Bin 500 Dörümlük Alanda 30 Lavanta Bahçemiz Var"

Etkinlikte konuşan Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, “Tekirdağ'da 4'üncüsünü düzenlediğimiz lavanta şenliğinde amacımız bir farkındalık oluşturmak. İlimizde bin 500 dönüm alanda 30 tane donanımlı bahçemiz var. Fotoğraf sanatçılarımız ve basın mensuplarımız bu alanda güzel fotoğraflar çekecekler. Bu güzel etkinliği basın mensuplarımız aracılığı ile tüm Türkiye'ye duyuracağız” dedi.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.