Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Tekirdağ’da sokak hayvanlarına besleme çalışması

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kış mevsimi ile yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için 11 ilçede besleme çalışması gerçekleştiriyor.

Haber Giriş Tarihi: 15.12.2023 17:07
Haber Güncellenme Tarihi: 15.12.2023 17:12
Kaynak: Haber Merkezi
Tekirdağ’da sokak hayvanlarına besleme çalışması

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanları için besleme çalışmaları yapıyor.  11 ilçe kapsamında düzenli olarak besleme çalışmaları yürüten Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi,  kış mevsiminin gelmesi ile birlikte soğuk kış günlerinde yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için besleme çalışması yapıyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından periyodik olarak gerçekleştirilen besleme çalışmaları 11 ilçe kapsamında yapılıyor. Ekipler, ayrıca 153 TEKİM hattına vatandaşlardan bu konuda gelen istek ve şikâyetleri de değerlendirerek sokak hayvanı popülasyonunun yoğun olduğu bölgelere giderek besleme çalışmaları yapıyor.

“YAŞAMA HAKKINA SAHİP ÇIKIYORUZ”

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kurulduğu ilk günden bugüne hem çevreye hem de hayvan haklarına duyarlı bir belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdürmüştür. Bu kapsamda sokakta yaşayan canlıların en temel ihtiyacı olan yaşama hakkına sahip çıkıyoruz. Hayata geçirdiğimiz projelerle can dostlarımızı kaderine terk etmiyoruz. Karacakılavuz mahallemizde Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi’ni hizmete açarak, kentin en büyük yüz ölçümüne sahip olan geçici bakımevi ile en son teknolojik imkânlar kullanılarak sokak hayvanlarına en iyi koşullarda hizmet veriyoruz. Ekiplerimiz 11 ilçe kapsamında her mevsim sahipsiz hayvanlarımız için besleme çalışmaları yürütüyor. Zor şartlarda yaşam mücadelesi veren sokak hayvanlarının beslenmesine yönelik çalışmaları önemsiyor çalışmalarımıza aralıksız olarak devam ederek hayvan dostlarımızı yalnız bırakmıyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.