Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Tekirdağ’da Sosyal Destek Kart uygulaması başlıyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşların, temel ihtiyaçlarını kendi tercihlerine göre satın alabilmeleri amacıyla Sosyal Destek Kart uygulamasını başlatıyor.

Haber Giriş Tarihi: 03.12.2023 11:13
Haber Güncellenme Tarihi: 03.12.2023 11:13
Kaynak: Haber Merkezi
Tekirdağ’da Sosyal Destek Kart uygulaması başlıyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğü tarafından geliştirilen proje çerçevesinde, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşların, temel ihtiyaçlarını kendi tercihlerine göre satın alabilmeleri amacıyla Sosyal Destek Kart Uygulamasına geçiliyor. Bu kapsamda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile Vakıfbank arasında sosyal destek kart konusunda işbirliği protokolü imzalandı.

Başkanlık makamında gerçekleştirilen protokol imza töreninde bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “Sosyal belediyecilik bizim anlayışımızda, ‘Kimse sahipsiz kalmayacak, kapısı çalınmayan, derdi sorulmayan insanımız kalmayacak’ demektir. Bugüne kadar binlerce insanımıza ulaştık, ulaşmaya da devam ediyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kimsesizlerin kimsesiyiz. Ekiplerimiz titiz araştırmalar sonucu belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanındalar. Bu kapsamda yeni bir proje ile artık sosyal destek kartı uygulamasına geçiyoruz. Daha önce ihtiyaç sahiplerine verdiğimiz koli yardımını sosyal destek kartı kapsamında nakdi yardıma dönüştürdük ve ihtiyaç sahiplerinin istedikleri yerde, tercihlerine göre alışveriş yapabilecekleri şekilde düzenledik. Sosyal destek kartlarına 2 ayda 1 nakit yükleme yapacağız. Vatandaşlarımızın her türlü sıkıntısında yanında olmaya çalışıyoruz. Bir nebze de olsa onların yüzlerini güldürebilirsek ne mutlu bize. Sosyal belediyecilik anlayışının temelinde, vatandaşların her anında yanında olmak vardır. Sosyal destek kartı uygulaması kapsamında imzaladığımız işbirliği protokolünün hayırlı olmasını diliyorum. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi kimsesizlerin kimsesi, sosyal belediyecilik anlayışının merkezidir” dedi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.