Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

TER KOKUSUNA “TUZ SABUNU”

Edirneli aktar Gökhan Baraz, vatandaşlara havaların ısınmasıyla beraber oluşan ter kokusuna doğal bir çözüm olan tuz sabunu kullanmalarını önerdi.

Haber Giriş Tarihi: 30.07.2023 18:12
Haber Güncellenme Tarihi: 30.07.2023 18:12
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
TER KOKUSUNA “TUZ SABUNU”

Edirne’de Saraçlar Caddesinde aktar dükkanı işletmecisi Gökhan Baraz, tuz sabununun ter kokusuna birebir çözüm olduğunu ve yaz sıcaklarında satışlarının arttığını söyledi.

“KOKUYU ORTADAN KALDIRIYOR”

Tamamen bitkisel bir içeriğe sahip olan sabunun kullanılan bölgede mantar ve bakteri üretimini engellediğini, rollon şeklinde de piyasaya çıktığını belirten Baraz “Normal sabun formunda olanlar tuz sabunu değil. Bildiğimiz Himalaya tuzunun damarından koparılarak şekil verilenler ya da belli başlı firmaların roll on şeklinde yaptıklarıdır aslında tuz sabunu. Bu ürün yaz kış demeden kullanılan bir ürün. Vücudumuzun terlemesi gerekiyor. Bu normal bir şey ama bu ürün var olan kokuyu ortadan kaldırıyor. Sürülen bölgedeki bakterileri engellediği için koku oluşumunu da engellemiş oluyor” dedi.

“MEME KANSERİNİ ÖNLÜYOR”

İçerisinde alüminyum olmaması, antiseptik özelliğe sahip olması ve meme kanserini önlemesinden dolayı özellikle kadınların tercih ettiğini söyleyen Baraz şöyle devam etti: “İçerisinde özellikle bayanlar için önemli olan meme kanserini tetiklememesi için alüminyum içermemesi gerekiyor. Bayanlar özellikle bunu daha çok kullanıyor. Hem vücudu gerdiriyor hem de antiseptik özelliği var. O bölgede mantar ve bakteri üretimini engelliyor.”

Ayrıca Baraz sabunun içerisinde yağ veya uçucu bir madde olmadığı için aynı zamanda bütçe açısından da uygun olduğunu ve en az 1-2 yıl gittiğini belirtti.

MERT ERİŞKİN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.