Hava Durumu

“TON BAŞINA 500 LİRA YETERSİZ”

İYİ Parti Havsa İlçe Başkanı Hasan Aktaş, hükümetin Trakya illeri için açıkladığı kuraklık desteğini yetersiz buldu.

Haber Giriş Tarihi: 27.10.2023 18:02
Haber Güncellenme Tarihi: 27.10.2023 18:02
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
“TON BAŞINA 500 LİRA YETERSİZ”

İYİ Parti Havsa İlçe Başkanı Hasan Aktaş, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinde yaşanan kuraklık sorununa dikkat çekti ve hükümetin açıkladığı kuraklık desteği ile ilgili eleştirilerde bulundu.

Aktaş www.batiekspres.com haber sitesine yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerimizde, tarım sektörü için hayati öneme sahip olan ayçiçeği üretimi kuraklık nedeniyle düşük kaldı. Beklenen verim umulanın çok fazla altında kaldı. Hükümetin açıkladığı destek, ton başına 500 TL şeklinde sunuldu, ancak bu miktar ne yazık ki yetersizdir.

Üstelik her gün artan akaryakıt fiyatları da tarım maliyetlerini artırmaktadır. Kuraklık, bu zorlu koşullarda çiftçilerimize ekstra yük getirdi ve onları daha da zor durumda bıraktı.

Hükümetten beklentimiz, kuraklık desteğini artırması ve tarım sektörünü korumak için daha fazla önlem almasıdır. Tarım, ülkemizin temel ekonomik sektörlerinden biridir ve onu korumak ve desteklemek, tüm vatandaşlarımızın geleceğini güvence altına almak anlamına gelir. Daha fazla kuraklık desteği ve sulama altyapısının iyileştirilmesi konusunda adımlar atılması gerekmektedir.

Tarım sektörümüzün sürdürülebilirliği ve ülke ekonomisinin güçlü kalması için üreticilere daha fazla destek sağlanmalıdır."

ERGİN SÖZER

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.