Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

TÜ’den uluslararası işbirliği protokolü

Baden-Wuerttemberg Cooperative State Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi arasında Rektörlük Yönetim Kurulu Toplantı Salonunda iş birliği protokolü imza töreni gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 23.04.2024 10:56
Haber Güncellenme Tarihi: 23.04.2024 10:57
Kaynak: Haber Merkezi
TÜ’den uluslararası işbirliği protokolü

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile Baden-Wuerttemberg Cooperative State Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gerhard Jaeger tarafından atılan imzalarla iki üniversite arasındaki iş birliği somutlaştırıldı.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu bu iş birliğinin hem ülkelerimiz hem şehirlerimiz hem de üniversitelerimiz için hayırlı olması temennisinde bulunarak “İki üniversite arasında gerçekleştirilen bu iş birliğinden büyük bir mutluluk duyduğumuzu belirtmek isterim. Bu ziyaretle birlikte genişleyen bir iş birliği ortamı oluştu. Yeni fikirler ve projeler ortaya çıktı. Bu anlamda oldukça verimli bir görüşme olduğunu düşünüyorum. Sadece üniversitemiz için değil aynı zamanda şehrimizin diğer paydaşları ile yapılan görüşmeler de oldukça olumlu geçti. İki üniversite arasında yapılan görüşmeler neticesinde ortak noktada buluştuğumuz konular daha da olgunlaştırılacak ve sonrasında online olarak yapılacak görüşmelerle somutlaştırılacaktır. Değerli Rektörüm Prof. Dr. Gerhard Jaeger, önceki dönem Rektörüm Manfred Gustav Raupp ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Johannes Kern’e bu ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ederim” dedi.

Baden-Wuerttemberg Cooperative State Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gerhard Jaeger, teşekkür ederek başladığı konuşmasında Edirne’de, Trakya Üniversitesinde dolu dolu 3 gün geçirdiklerini ifade etti. Rektör Jaeger “Gerçekleştirdiğimiz görüşmeler bize hangi alanlarda iş birliği yapabileceğimizin yoluna açtı. Kafamızda fikirler somut hale dönüştü. O yüzden burada bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğumuzu ifade etmek isterim. Sizleri de Lörrach Baden-Wuerttemberg Cooperative State Üniversitesinde görmekten ve ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyacağız. Ayrıca misafirperverliğinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Görüşme karşılıklı hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.