Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Turizm İşletmeciliği bölümünde akreditasyon sevinci

TÜ Uygulamalı Bilimler Fakültesi Turizm İşletmeciliği, TURAK tarafından 6 aylığına akredite edildi.

Haber Giriş Tarihi: 16.04.2024 12:04
Haber Güncellenme Tarihi: 16.04.2024 12:05
Kaynak: Haber Merkezi
Turizm İşletmeciliği bölümünde akreditasyon sevinci

Trakya Üniversitesi akredite birimleri arasına bir yenisi daha eklendi. Uygulamalı Bilimler Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümü, Turizm Eğitimi Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu (TURAK) tarafından 6 yıllığına akredite edildi.

Turizm eğitiminin akreditasyon koşullarının belirlenmesi ve değerlendirme süreçlerinin yürütülmesinden sorumlu olan TURAK’a yapılan başvuru ve ardından alanında uzman ekip tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucunda Turizm İşletmeciliği Bölümü akredite oldu. Bu kapsamda, Trakya Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümü, uluslararası ortamda sahip olduğu saygınlığı, ulusal akreditasyon başarısıyla da perçinlemiş oldu.

TURAK Başkanı Prof. Dr. Muharrem Tuna, Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Sönmezler, Turizm İşletmeciliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Emel Gönenç Güler ve öğretim üyeleri, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret ederek süreçle ilgili deneyimlerini paylaştılar.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ise akreditasyonda öncü eğitim kurumlarından biri olarak emin adımlarla ilerlediklerini belirterek, Turizm İşletmeciliği Bölümünün başarısının da büyük bir önem arz ettiğini belirtti ve “Tüm ekibimi kutluyorum” dedi.

Ziyaret, Prof. Dr. Muharrem Tuna’nın akreditasyon belgesini takdim etmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.