Hava Durumu

TÜRKYILMAZ: “EDİRNE’NİN YÖNETİM SORUNU VAR”

Edirne CHP Taban Hareketi’nin Belediye Başkan aday adayı Ergun Türkyılmaz, yaptığı çalışmaları anlattı. Yaklaşık 40 bine yakın kişiyle görüştüğünü belirten Türkyılmaz, “Edirne’nin katma değeri çok yüksek. Sadece yönetimsel hatalardan kaynaklı sorunlar var” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 11.11.2023 17:56
Haber Güncellenme Tarihi: 11.11.2023 17:56
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
TÜRKYILMAZ: “EDİRNE’NİN YÖNETİM SORUNU VAR”

Edirne CHP Taban Hareketi’nin Belediye Başkan aday adayı Ergun Türkyılmaz, 37 gündür sahada sürdürdüğü çalışmalar ile 80 bin kişiye ulaşmayı hedeflediğini belirtti. Çalışmalarına seçimin son gününe kadar devam edeceğini belirten Türkyılmaz, “Seçim gününe kadar sokaklarda bu şehir için hayallerimizi anlatmaya devam edeceğiz. Hedefimiz yaklaşık 80 bin insana dokunabilmek” ifadelerine yer verdi

“EDİRNE’NİN SORUNLARI ÇOK BÜYÜK DEĞİL”

Edirne’nin sorunlarının çözülebileceğine değinen Türkyılmaz “Yaklaşık 50 gün önce Edirne’nin kaderini değiştirmek ve Edirne’de bir farkındalık yaratmak için adaylığımızı açıkladık. Yaklaşık 37 gündür sokak sokak dolaşıyoruz. Şu ana kadar yaklaşık 40 bine yakın insanla yüz yüze görüşerek hayallerimizi anlatmaya çalışıyoruz. Aslında Edirne’nin sorunları çok büyük değil. Edirne’nin katma değeri çok yüksek. Sadece yönetimsel hatalardan kaynaklı sorunlar var. Kadınlarımızın gideceği hijyenik tuvalet sorunları, otopark sorunları, ulaşım sorunları, kreş sorunları var. Bunlar çok rahatlıkla çözülebilecek sorunlar. İnsanlarımız belediye otobüslerinin olması gerektiğini söylüyorlar. 6-7 tane belediye otobüsü olduğunda Edirne’nin tamamen ulaşım problemi ortadan kalkar. Çarşıya 1-2 tane otopark yapıldığında otopark sorunu çözülebilir. Bizim anlayışımıza göre çok kısa bir sürede şehirde insanların gurur duyabileceği bir şehri yaratabiliriz. Bu çok büyük bir sorun değil” diye konuştu.

SU FİYATINDAKİ İNDİRİM KONUSU

Edirne Belediyesi tarafından su tarifelerinde indirim yapması hakkında açıklamada bulunan Türkyılmaz şöyle konuştu: “Türkiye’de yapılan seçim çalışmalarında şirin gözükmek için bazı itiraz edilen noktalara geçici çözümler bulunuyor. Bu yapılan indirim seçime yönelik bir yatırım. Son zamanlarda elektrik faturasından daha çok su faturasının gelmesi insanları ekonomik anlamda sıkıntıya sokuyordu. Bu şehirde 12 bin TL maaş alan insanların yaklaşık yüzde 5’ini su parası olarak ödemesi gerçekten çok yüksek bir rakam. Yapılan indirim seçim yatırımından öteye giden bir şey değil. İnsanların gündemini değiştirmek için yapılan bir fiyat indirimi olarak algılıyorum. Önemli olan insanların suyu sürekli ve temiz kullanabilecekleri ortamın yaratılmasını bekliyor. Karaağaç gibi bir yerde insanlar 2 gün su sıkıntısı yaşıyorlarsa, senin suda yapacağın indirimin hiçbir anlamı yok. Karaağaç’ta 3 nehrin birleştiği yerde su sıkıntısı yaşıyor vatandaşımız. Edirne’nin her bölgesinde böyle sorunlar var. İlk önce bu sorunların çözülmesi gerekiyor. Bunlar çözüldüğü zaman suyun daha uygun fiyata getirebilecek hamlelerin de yapılması gerekiyor. Bunlar Edirne için zor şeyler değil. Edirne halkının bize gösterdiği ilgiye çok teşekkür ediyoruz. İlgiden oldukça mutluyuz.”

MERT ERİŞKİN

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.