Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Uçamayan Martıyı Kurtarmak İçin Seferber Oldu

Sıcak havadan dolayı uçamayan yavru martının imdadına esnaf yetişti. Edirne'de hava sıcaklığının 38 derecelere ulaşması ile sıcaktan uçamayan yavru martı için ellerinde su kapları ile martıyı kurtarmak için esnaf seferber oldu. Esnafın ilginç su verme yarışı ilginç görüntüler ortaya koydu.

Haber Giriş Tarihi: 10.06.2024 09:18
Haber Güncellenme Tarihi: 10.06.2024 09:20
Kaynak: İHA
Uçamayan Martıyı Kurtarmak İçin Seferber Oldu

Edirne Saraçlar Caddesi esnafı, sıcak hava dolayısı ile uçamayan yavru martıya önce çatıya kap içerinde su koydular. Sıcaktan hareket edemeyen martı için bu sefer de su atarak ıslatmaya çalışan esnaf, başarılı olamayınca da ellerinde 5 litrelik su kapları ile merdiven ile su vermeye çalıştılar.
"SICAKTAN ETKİLENDİ"
Cadde esnafından Metin Barmanbay, canlılar kadar kuşların da sıcak havadan etkilendiğini, bu sebepten dolayı uçamadığın belirtti. Barmanbay, "Hava çok sıcak, martı susadığı için havalanamıyor. Elimizden geldiği kadar ile yardımcı olmaya çalıştık" dedi.
İKİ SAATLİK UĞRAŞI SONRASI YAVRU MARTI ANNESİNE ULAŞTIRILDI
Cadde esnafının merdivenler ile aşağıya indirdiği yavru martı caddede dolaşmaya başlayınca başka bir esnaf tarafından tekrardan çatıya atılan martı, annesi ve diğer martılar tarafından alınarak uçuruldu.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.