Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ün’den 23 Nisan kutlaması

CHP Edirne Milletvekili Ediz Ün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 22.04.2024 11:09
Haber Güncellenme Tarihi: 22.04.2024 11:11
Kaynak: Haber Merkezi
Ün’den 23 Nisan kutlaması

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Ediz Ün mesajında şunlara yer verdi:

“Milli iradenin kalbi, bağımsızlık savaşımızın taşıyıcısı Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 104'üncü yılını kutluyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi Türk Milletinin iradesinden aldığı güçle yalnız milletinin kaderini değiştirmekle kalmamış, bütün mazlum halklar için öncü ve örnek olmuştur. 23 Nisan'lar çocuklarımız için sevinç milletimiz için övünç günüdür. 

Yokluklar ve zorluklar içinde Meclisimizi açan, bağımsızlık savaşı veren, bitmiş bir saltanatın peşinden genç ve güçlü cumhuriyetimizi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını her zaman şükranla anacak, yollarında hiç durmadan yürümeye devam edeceğiz. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Türk'ün ateşle imtihan edildiği günlerde açılmıştır. O günlerde bir kahraman çıkar ve bütün ulusun kaderini değiştirir. O kahraman birçok mazlum ulus için de örnek olacak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu özel günü ülkesinin geleceği olarak gördüğü çocuklara armağan ederek ne kadar büyük bir lider olduğunu bir kez daha göstermiştir. 

Meclisin açılmasını önlemek, milletin azim ve kararlılığıyla geleceğini kurtarmasının önüne geçmek için sadece işgalciler değil saray ve sarayın desteklediği hainler de çok çaba göstermiştir. Ama hiçbiri başarıya ulaşmadı. Zor günlerden, zor yollardan geçildi ve zafere ulaşıldı. 

TBMM gazi bir Meclistir. Ulusal Kurtuluş mücadelesi bu Meclis'te verilmiş, cumhuriyet bu Mecliste Kurulmuş, ülkemizi ileriye taşıyan devrimler bu mecliste kabul edilmiştir. Bunun için bugünde aynı kararlılıkla milli iradenin kalbi olarak durmaktadır. 

TBMM'nin açılışının 104'üncü yılında Cumhuriyetimizi kuran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla şehit ve gazilerimizi saygı, hasret ve minnetle anıyor; başta geleceğimiz olan çocuklarımız olmak üzere milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum”

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.