Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Vali Sezer 13. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısına Katıldı

Edirne Valisi Yunus Sezer, çeşitli temas ve ziyaretler için Edirne’ye gelen Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Çoştu ile birlikte 13. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon toplantısına katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 30.05.2024 14:39
Haber Güncellenme Tarihi: 30.05.2024 14:40
Kaynak: Haber Merkezi
Vali Sezer 13. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısına Katıldı

Edirne’nin 3 ana başlıkta tarım, turizm, teknoloji konusunda Balkanlar’ın başkenti olma yolunda ilerlediğini dile getiren Vali Sezer, “Edirne çok büyük bir potansiyeli olan bir şehirdir. Tarımda, pirinç, ayçiçeği, buğday ve kanola üretiminde söz sahibi olan Edirne, dünyadaki tarihi ve kültürel yapıların en fazla olduğu illere arasındadır. Sanayi Bakanlığımızın destekleri ile dört ay içerisinde dört tane OSB nin temellerini attık.  3 Y yani Yenilikçi, Yenilenebilir ve Yeşil OSB’leri burada üst sıralarda inşa edeceğiz.” dedi.
AR - GE’ye ayrılan kaynağın milli gelire oranla artış gösterdiğini dile getiren Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Coştu, “TÜBİSAD (Bilişim Sanayicileri Derneği) tarafından yayınlanan Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sektör Raporuna göre, teknoloji ekosistemimizin ana odaklarından biri olan bilişim sektörümüz, 2023 yılında dolar bazında tam yüzde 30 büyüme kaydetmiş durumda. Özetlemek gerekirse Türkiye Teknoloji Ekosistemi önemli bir ivme kazandı ve büyük bir kapasiteye erişmiş durumda.” ifadelerini kullandı.

Toplantıda, Trakya Teknopark da yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verildi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.