Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Vali Sezer, Çavuşbey’de vatandaşlarla buluştu

Edirne Valisi Yunus Sezer, Çavuşbey Mahallesi’ni ziyaret etti.

Haber Giriş Tarihi: 01.12.2023 09:37
Haber Güncellenme Tarihi: 01.12.2023 09:40
Kaynak: Haber Merkezi
Vali Sezer, Çavuşbey’de vatandaşlarla buluştu

Edirne Valisi Yunus Sezer, mahalle ziyareti programına Gazimihal Spor Tesislerinde antrenman yapan çocuklarımızı ziyaret ederek başladı. Antrenman sahasında çocuklarla buluşan Vali Yunus Sezer, sporculara başarılar dileyerek, spor eğitmenlerinden devam eden çalışmalarla hakkında bilgi aldı.

Daha sonra mahallede vatandaşlarla bir araya gelen Vali Sezer, yaptığı konuşmasında “Çocuklarımızı mutlaka okula gönderelim. Bizler çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim alabilmesi için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Ayrıca bütün okullarımızda spor kulüpleri kurduk. Çocuklarımız okuldan geldikten sonra da spor yapabilmeleri için, taşımalarından, beslenme ihtiyaçlarının karşılanmasına kadar, her türlü imkânı sağlayacağız. Bugüne dek çeşitli okullarda eğitim alan bin 22 öğrencimizin spor kulüplerine kayıtlarını yaptık. Bu çocukların ileride çok güzel mevkilere gelebilmesi için, okuyup kendi hayatlarını kazanmaları için bizler ne gerekiyorsa yapacağız. Sizlerin de bu konuda bize destek olmasını istiyorum” dedi. 

İstihdam konusunda da birçok projeyi hayata geçirdiklerini ve bugüne kadar 100’e yakın vatandaşa istihdam sağlandığını ifade eden Vali Sezer, İŞKUR Müdürlüğünün haftada 2 gün mahallelerimizde stant açtığını, gerekli eğitimlerin tamamlandıktan sonra ihtiyacı olan vatandaşların işe yerleştirileceğini söyledi. 

Mahalle ziyaretinde vatandaşların talep ve isteklerini de dinleyen Vali Sezer, gerekli çalışmaların yapılması için beraberindeki kurum müdürlerine talimat verdi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.