Hava Durumu

VALİ SEZER’DEN 100. YIL MESAJI

Edirne Valisi Yunus Sezer Cumhuriyetin 100’üncü yılı nedeniyle yayınladığı mesajda “Bizler bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını verenleri hiçbir zaman unutmayacağız” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 28.10.2023 18:46
Haber Güncellenme Tarihi: 28.10.2023 18:46
Kaynak: Haber Merkezi
VALİ SEZER’DEN 100. YIL MESAJI

Edirne Valisi Yunus Sezer Cumhuriyetin 100’üncü yılı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Vali Sezer mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı'nı kazanarak, bunu Cumhuriyetle taçlandırdığı günün 100. yıldönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.

Cumhuriyet, Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği emsalsiz kahramanlık mücadelesinin, eşsiz vatan sevgisinin, vazgeçilmez bağımsızlık iradesinin ifadesi olan en güzel eseridir. Kurtuluş Savaşı milletimizin var olma mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden dirilişinin sembolüdür. Bizler bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını verenleri hiçbir zaman unutmayacağız.

Yüzyıl önce olduğu gibi bugünde Cumhuriyetimize sahip çıkarak, ikinci asırda da ülkemizi muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmak için bıkmadan, yorulmadan, usanmadan çalışacağız. Millet olarak el birliğiyle, gönül birliğiyle çalışmaya devam ettiğimiz ve birbirimize kenetlendiğimiz sürece çok daha güçlenecek, ülkemizin aydınlık yarınlarını hep birlikte inşa etmeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında ve yaşatılmasında mücadele eden; gazi ve şehit olan bütün vatan evlatlarını saygı ve rahmetle anıyor; Cumhuriyet Bayramımızın 100. yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyorum.”

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.