Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Vali Sezer’den Polis Haftası Mesajı

Edirne Valisi Yunus Sezer Polis Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 08.04.2024 17:00
Haber Güncellenme Tarihi: 08.04.2024 17:01
Kaynak: Haber Merkezi
Vali Sezer’den Polis Haftası Mesajı

Edirne Valisi Yunus Sezer Polis Haftası nedeniyle yayımladığı mesajında şunlara yer verdi:

“10 Nisan 1845 yılında kurulan Türk Polis Teşkilatı; ülkemizin bölünmez bütünlüğü, halkımızın can ve mal güvenliği, huzur ve güven ortamını tesis ve temin etmek için çok büyük bir özveriyle gece gündüz demeden mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmaktadır.

Anayasal hak ve özgürlükleri en üst düzeyde gözetip bütün insanların yaşam hakkını korumaktaki asil duruşunu daima muhafaza eden kanun ve vicdan ikilisinden hiçbir zaman ayrılmadan, şanlı tarihine nice kahramanlıkları sığdırmıştır. Kurulduğu günden bu yana sürekli kendini geliştiren Türk Polis Teşkilatımız, bugün sahip olduğu araç-gereç, fiziki imkânlar ve eğitimli personeli ile mutlu birey, huzurlu toplum vizyonu ile çalışmalarına devam etmektedir.

Gücünü yasalardan ve halktan alan polisimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün “Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.” sözünde belirttiği gibi toplumsal huzur ve istikrarımızın teminatı olmaya devam edecektir.

Bu vesileyle kutsal vatan topraklarımızın dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan Türk Polis Teşkilatımızın 179. yılını kutluyor, vatan ve bayrak uğruna canını feda eden şehit polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ediyor, görevi başındaki polislerimize de sağlık, mutluluk ve çalışmalarında başarılar diliyorum.”

HABER MERKEZİ

                                                                                                                     

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.