Hava Durumu

VALİ SEZER HAZIRLIKLI GELMİŞ

Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Edirne Valisi Yunus Sezer’in AFAD Başkanı iken Edirne Valisi olarak atandığında, olası Marmara depreminde kullanılmak üzere Edirne’ye 2 bin tane konteyner ayarladığını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 05.09.2023 18:19
Haber Güncellenme Tarihi: 05.09.2023 18:19
https://batiekspres.com/
VALİ SEZER HAZIRLIKLI GELMİŞ

Edirne il genel meclisi eylül ayı toplantılarına devam ediyor. Bugün devam eden ikinci oturumda komisyon raporlarının görüşülmesinin ardından, Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, Edirne Valisi Yunus Sezer’le ilgili bazı bilgileri paylaştı. Son valiler kararnamesiyle Edirne Valisi olarak atanan Yunus Sezer’in AFAD Başkanlığı görevini devrettikten sonra Edirne Valisi olarak atandığında, daha Edirne’ye gelmeden olası Marmara depreminde kullanılmak üzere 2 bin adet konteyner ile bir kepçe ve bir dozer ayarladığını söyledi. Konu hakkında resmi bir açıklama yapılmadığını, gayri resmi bilgi aldığını söyleyen Geçmiş; “Sayın valimiz AFAD Başkanlığı’ndan görevi teslim ettikten sonra, Edirne’ye vali olarak atanırken, daha gelmeden önce Edirne’ye 2 bin tane konteyner ayarlamış. Tekirdağ ya da İstanbul’da oluşabilecek bir depremde ilk etapta konteyner sıkıntısı çekmeyelim diye hazırlıklı gelmiş. Ayrıca bununla ilgili bir kepçe ve dozer de var. Sayın valimizin Edirne’ye daha gelmeden önce getirmiş olduğu katkılardır. Resmi bir açıklama yok ama gayri resmi olsa da sayın valimize Edirne’ye vermiş olduğu katkılarından dolayı teşekkür ederim. Konteynerlerin kurulacağı yer olarak kesin olmamakla birlikte Demirhanlı korusunun düşünüldüğünü duydum” şeklinde konuştu.

ÖZKÖSE: “AFAD BÖLGE BAŞKANLIĞI EDİRNEYE TAŞINSIN”

AFAD bölge başkanlığının Tekirdağ’da olduğunu, olası depremde Tekirdağ’ında etkileneceği için AFAD Bölge Başkanlığı’nın Edirne’ye taşınması gerektiğine dikkat çeken meclis üyesi Kutay Özköse, “Sayın valimize teşekkür ediyoruz. Tekirdağ da bir deprem bölgesi fakat bizim AFAD Bölge Başkanlığımız Tekirdağ’da. Olası bir depremde, İstanbul’a da yakın olması dolayısıyla AFAD Bölge Başkanlığı ilk zarar görebilecek yerlerin başında görünüyor. Edirne’ye bölge başkanlığının taşınması olası bir depremde müdahale anlamında daha faydalı olabilecek diye düşünüyorum” dedi.

ŞENER ŞENTÜRK

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.