Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

YABANCILARIN TERCİHİ EL EMEĞİ

Edirne’de 15 yıldır kendi ördüğü el emeği göz nuru ürünlerini yurt içi ve yurt dışında satıyor.

Haber Giriş Tarihi: 26.05.2023 16:19
Haber Güncellenme Tarihi: 26.05.2023 16:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
YABANCILARIN TERCİHİ EL EMEĞİ

Edirne’de kendi yaptığı ürünleri 15 yıldır satan Hediye Fuştalı, Kadın Emek Pazarın’da haftanın dört günü ürünlerini sergiliyor. İlmek ilmek dokuduğu ürünlerini büyük zorluklar ile bir araya getiren Fuştalı, soğuk, sıcak fark etmeksizin durmadan çalışıyor.

Yaptıkları ürünlerini tanıtan Fuştalı: “15 yıldır bu işi yapıyorum. Özellikle bebek çocuk ürünleri yapıyoruz. Paltolar, yelekler, şal, patik bu tarz ürünlerimiz var. İlmek sayılarını kendim üretiyorum isteğe göre üretiyorum.

Mesela çocuk kaç yaşında ona göre ilmek sayımı belirleyip ürünlerimi yapıyorum. Haftanın dört günü buradayım 09.30 ile 18.00 saatlari arasında burada çalışıyorum. Kışın satışlarımız çok güzel fakat yazın kötü, ben henüz siftah bile yapmadım. Siftahsız bile paydos ettiğimiz oluyor. Soğukta, sıcakta geliyoruz el emeği göznuru ürünlermizi satıyoruz” dedi.

YERLİ TURİST TERCİH ETMİYOR

En fazla yabancı turistlerin ürünleri satın aldığını berliten Fuştalı: “Yunan ve Bulgar turistlerimize satışlarımız çok fazla, sipariş üzerine yerli ve yabancı turistlerimizin isteklerini yerine getirmeye çalışıyoruz.

Yerli turistler, vatandaşların ilgileri var fakat herkes yapmasını bildiği için elinden geldiği için satın almak yerine yapmayı tercih ediyor. İşimi çok seviyorum çalışmaktan çok memnunum” ifadelerine yer verdi.

MERT ERİŞKİN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.