Hava Durumu

YAĞIŞLAR ARALIKLI SÜRECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 2 Kasım Perşembe günü hava durumu tahminleri açıklandı. Bugün hava nasıl olacak?

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2023 09:22
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2023 09:22
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
YAĞIŞLAR ARALIKLI SÜRECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu geçeceği, Marmara’da ise yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Trakya, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Yalova, Balıkesir, Çanakkale, İzmir ve Manisa çevreleri ile Aydın'ın kıyı kesimleri ve Muğla'nın batı kıyı ilçelerinin yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor. Hava sıcaklıklarının yağışlı hava ile birlikte biraz azalacağı, yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre; Bugün Edirne’de sıcaklığın en yüksek 19 Kırklareli’nde 18, Tekirdağ’da ise 18 derece olacağı tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ’DEN DİKKATLİ OLUN UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda, Yağışların Trakya, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Yalova, Balıkesir, Çanakkale, İzmir ve Manisa çevreleri ile Aydın'ın kıyı kesimleri ve Muğla'nın batı kıyı kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgâr, Ege kıyılarında hortum riski, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.