Hava Durumu

YAZGAN’DAN CUMHURİYET MESAJI

CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, Cumhuriyetin 100. Yılı nedeniyle yayınladığı mesajda Cumhuriyet laik sosyal bir hukuk devleti olma özelliğinin tırpanlandığını vurguladı.

Haber Giriş Tarihi: 28.10.2023 18:52
Haber Güncellenme Tarihi: 28.10.2023 18:52
Kaynak: Haber Merkezi
YAZGAN’DAN CUMHURİYET MESAJI

CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Milletvekili Yazgan mesajında, “Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamanın onurunu ve şerefini yaşıyoruz. 100 yıl önce bugün bir ulus, kulluktan vatandaşlığa geçti. Atatürk’ün en önemli emaneti olan Cumhuriyet ile birlikte, egemenliğini kayıtsız şartsız milletten alan bir yapıya kavuştuk. Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesi oldu. Gücünü ona sahip çıkan bir ulustan alan bu yüzyıllık çınar halen dimdik ayaktadır. Cumhuriyeti ve Cumhuriyetin kazanımlarını budamak isteyenler şunu iyi bilmelidir ki Cumhuriyet bu ülkenin her bir karışına kök salmıştır ve binlerce yıl daha dimdik ayakta duracaktır. 100. yılında, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizi kuran ve Cumhuriyet Devrimlerinin mimarı olan tüm kahramanlara minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da demokrasi mücadelemizi bir adım geri atmadan sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

“LAİK SOSYAL HUKUK DEVLETİ TIRPANLANIYOR”

Milletvekili Yazgan açıklamasına şöyle devam etti:

“Bugün Cumhuriyetin 100. yılı gibi sembol bir günü geçiştirmek isteyen iktidar aklı şunu iyi bilmelidir ki, bu toprakların evlatları ellerinde bayraklar, dillerinde marşlar ile bu coşkuyu memleketin her karışında yaşatıyor. Varlıklarını ve makamlarını Anayasaya ve Cumhuriyet kazanımlarına borçlu olanlar eliyle Cumhuriyetimizin laik sosyal bir hukuk devleti olma özelliği tırpanlanıyor. Yarının müreffeh, çağdaş, aklın ve bilimin yolunda ilerleyen ve demokrasi ile taçlanmış Türkiye’sini kurmaya olan inancımla, Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyor, başta Ulu Önderimiz Atatürk’e ve kahraman silah arkadaşlarına, şehitlerimize ve gazilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyor, ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.