Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yazgan, İktidara Lalapaşa’da Tepki Gösterdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, AKP’den yaklaşık 24 milyon liralık borç ile 47 yıl sonra CHP’ye geçen Lalapaşa Belediyesi’nin çalışır durumda tek itfaiye aracı olduğunu açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 30.06.2024 11:48
Haber Güncellenme Tarihi: 30.06.2024 11:48
Kaynak: Haber Merkezi
Yazgan, İktidara Lalapaşa’da Tepki Gösterdi

Araç önünden iktidara seslenen Yazgan, “Hortumları, belediye başkanımız imkanınca yeniledi. Yıllardır vatandaşın gözünü boyadınız ‘Yaparsa AKP yapar’ diye. Yaptığınız bu mu?” tepkisini gösterdi.

Ahmet Baran Yazgan, 31 Mart’ta gerçekleşen yerel seçimlerde 47 yıl sonra CHP’ye geçen ve AKP’den yaklaşık 24 milyon liralık borçla devralınan Lalapaşa Belediyesi’nin itfaiye aracı sorununu gündeme taşıdı. “Lalapaşa Belediyesi’ni 47 yıl sonra talan belediyeciliğinden kurtardık” diyen Yazgan, “Talan belediyeciliği sonrasında yüklü bir borçla devraldığımız belediyede 2 tane itfaiye aracı var. Bunların biri, bir daha çalıştırılamayacak kadar arızalı. Diğeri ise 94 model ve 3 ton kapasiteli” bilgisini paylaştı. Lalapaşa’da yaşanan tarla ve orman yangını sonrası bölgeye giden ve incelemelerde bulunan Yazgan, çalışır durumdaki tek itfaiye aracının önünden ise iktidara seslendi. Yazgan, şunları kaydetti:

“Lalapaşa Belediyesi’nin çalışır durumdaki tek itfaiye aracı bu. Hortumları, belediye başkanımız imkanınca yeniledi. Buradan seslenmek istiyorum; yıllarca vatandaşın gözünü boyadınız ‘Yaparsa AK Parti yapar’ diye. Yaptığınız bu mu? Yaptıklarını gözünüzle görün. Vatandaşımızın canı yanarken, malı giderken bununla mı müdahale edecek belediye? Bu aracı nasıl yenileyecekler?”

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.