Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yeni güzellik trendi ‘Keten tohumu’

Edirneli aktar Gökhan Baraz, keten tohumunun son dönemde güzellik trendi olarak öne çıkan bir mucize bitki haline geldiğini belirterek “Keten tohumu mucizevi bir bitki. Son dönemde cilt ve saç bakımında kullanılması satışlarını arttırdı” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 04.02.2024 16:04
Haber Güncellenme Tarihi: 04.02.2024 16:07
Kaynak: HİLAL PEKER
Yeni güzellik trendi ‘Keten tohumu’

Edirne'nin Saraçlar Caddesi’nde aktar esnafı Gökhan Baraz, keten tohumunun son dönemde güzellik trendi olarak öne çıkan bir mucize bitki haline geldiğini söyledi. Baraz, bu doğal ürünün özellikle cilt ve saç bakımında kullanılmasının, satışlarını önemli ölçüde arttırdığını belirtti.

Keten tohumunun, içerdiği zengin besin öğeleri ve antioksidanlar sayesinde cilt sağlığını desteklemede etkili bir rol oynadığını belirten Baraz, aynı zamanda omega-3 yağ asitleri açısından zengin olan keten tohumunun saçların güçlenmesine ve parlaklığını arttırmaya katkı sağladığını ifade etti. Baraz, bu doğal ürünün popülerliğinin, insanların doğal ve sağlıklı güzellik ürünlerine olan talebini arttırdığını söyledi.

“EN ÇOK SATTIKLARIMIZ ARASINDA İLK 3’TEDİR”

Keten tohumunun satışlarının arttığını belirten Baraz; “Keten tohumu son dönemlerin viral oldu. Özellikle cilt ve saç bakımında kullanılmaya başlandı. Keten tohumunu su ile kaynatıp jel kıvamı elde ediyorlar. Daha sonra o jeli cilt ve saça sürüyorlar. Keten tohumunun içinde omega-3 var. Zaten başlı başına çok faydalı bitki. Tabi vatandaşlar güzellik için daha doğal ürünler tercih etmeye başladı. Şu sıralar keten tohumu en çok sattıklarımız arasında ilk 3’tedir. Talep çok. Aynı zamanda bağırsak dostu. Kolesterolü düşürmeye yardımcı olur, sindirim sistemini destekler. Mucizevi bir bitki” dedi.

HİLAL PEKER

Kaynak: HİLAL PEKER

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.