Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

YERLİ ÜRÜN ÇIKTI, FİYAT DÜŞTÜ

Edirne’de yetişen yerli ürünlerin çıkmaya başlaması ve tezgahlarda yerini almasıyla pazardaki fiyatlar da düşmeye başladı.

Haber Giriş Tarihi: 31.05.2023 16:44
Haber Güncellenme Tarihi: 31.05.2023 16:44
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
YERLİ ÜRÜN ÇIKTI, FİYAT DÜŞTÜ

Edirne’de özellikle Karaağaç, Yıldırım, Yeniimaret mahallelerinde üretilen yerli sebzelerin çıkmaya başlamasıyla pazarda satılan ürünlerin de fiyatları düşmeye başladı.

“HAL – KABZIMAL YOK”

Yerli ürünlerde aradaki aracılar ve nakliye masrafları olmayıp üreticiden pazara geldiği için fiyatlar da ucuzlamaya başladı. 1. Murat mahallesindeki Çarşamba pazarında tezgahı olan, kendi ürünlerini yetiştirip satan Yıldırımlı pazarcı Hüseyin Boz, “15 yıllık pazarcıyım. Ürünlerimizi kendimiz yetiştiriyoruz. Kendimiz yetiştirdiğimiz için aradaki kabzımal, hal, nakliye farkları olmadığı için daha ucuza satıyoruz. Bugün de işlerimiz güzel, bereket versin” dedi.

“YERLİSİ ÇIKTIKÇA UCUZLUYOR”

Pazarın girişinde patates ve soğan tezgahı olan pazarcı Cengiz Özel ise, “Fiyatlarda bir miktar düşme var. Bundan sonra daha da düşecek. Mahsul çıkmaya başladığı için bollaştı ve devamı da geliyor. İnşallah vatandaşlar daha ucuz fiyatlara yiyebilecekler. Ben al - satçıyım ama yerli ürünler çıktıkça daha da ucuzlayacak. Bugün yağmur olduğu için pazar çok kalabalık değil ama bereket versin” ifadelerini kullandı.

HÜSEYİN AĞIRSEVEN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.