Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Yeşil Alanları Korumalı ve Arttırmalıyız”

Saadet Partisi Havsa İlçe Başkanı Murat Aladağ, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla önemli açıklamalarda bulundu. Murat Aladağ, çevre sorunlarının giderek arttığı bu dönemde, doğanın korunmasının ve sürdürülebilir çevre politikalarının hayata geçirilmesinin önemine vurgu yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 05.06.2024 18:10
Haber Güncellenme Tarihi: 05.06.2024 18:38
Kaynak: ERGİN SÖZER
“Yeşil Alanları Korumalı ve Arttırmalıyız”

Saadet Partisi Havsa İlçe Başkanı Murat Aladağ, www.batiekspres.com haber sitesine Dünya Çevre Günü’nün anlam ve önemine dair yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bugün, doğamıza sahip çıkmanın ve çevresel sorunlara karşı bilinçlenmenin günü. İklim değişikliği, su kaynaklarının kirlenmesi, ormansızlaşma ve hava kirliliği gibi pek çok çevresel sorunla karşı karşıyayız. Bu sorunlar sadece doğayı değil, insan sağlığını ve gelecek nesillerin yaşam kalitesini de tehdit ediyor. Dolayısıyla, doğamızı korumak ve çevre dostu politikalar geliştirmek, her birimizin önceliği olmalıdır.”

Murat Aladağ, çevre bilincinin arttırılması ve sürdürülebilir yaşam pratiklerinin benimsenmesi gerektiğini belirterek, yerel yönetimlerin bu konuda daha fazla sorumluluk alması gerektiğini ifade etti:

“Yerel yönetimler olarak, çevresel sürdürülebilirliği sağlamak için üzerimize düşen görevi yerine getirmek zorundayız. Geri dönüşüm çalışmalarını yaygınlaştırmak, yeşil alanları korumak ve arttırmak, enerji verimliliğini teşvik eden projelere destek vermek gibi pek çok alanda aktif rol oynamalıyız. Aynı zamanda, vatandaşlarımızı çevre konusunda bilinçlendirmek ve onların desteğini almak da büyük önem taşıyor.”

Murat Aladağ, çevre bilincinin toplumun tüm kesimlerinde yerleşmesi gerektiğini belirterek sözlerini şöyle tamamladı:

“Çevreyi koruma bilinci, çocuklarımızdan yetişkinlere kadar herkesin günlük yaşamının bir parçası olmalıdır. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak, bizlerin en büyük sorumluluğudur. Bugün, 5 Haziran Dünya Çevre Günü vesilesiyle, herkesi doğaya saygılı olmaya ve çevreyi koruma konusunda duyarlı davranmaya davet ediyorum.”

ERGİN SÖZER

Kaynak: ERGİN SÖZER

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.