Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

YÖRÜK ŞENLİKLERİNE KATILDILAR

YÖRÜK ŞENLİKLERİNE KATILDILAR

Haber Giriş Tarihi: 31.07.2023 14:22
Haber Güncellenme Tarihi: 31.07.2023 14:22
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
YÖRÜK ŞENLİKLERİNE KATILDILAR

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ve belediye meclis üyeleri Ergene Belediyesi’nin Kuzey Makedonya’daki kardeş şehri Radoviş’te düzenlenen Yörük Şenliklerine katıldı.

Ergene Belediyesinin Kuzey Makedonya’daki kardeş şehri olan Radoviş Belediyesi’nde gerçekleşen ve Doğu Makedonya Türkleri Derneğinin düzenlemiş olduğu 15. Geleneksel Yörük Şenliklerine davet edilen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel kardeş şehirden gelen daveti geri çevirmeyerek belediye meclis üyeleri ile birlikte Yörük Şenliklerine katıldı.

“GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURDUK”

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Bulgaristan’daki kardeş şehrimiz olan Kubrat Belediyesi’nin yanı sıra Makedonya’daki Radoviş Belediyesi ile 2017 yılında kardeş şehir protokolü imzaladık. Bu tarihten itibaren kardeş şehrimiz Radoviş Belediyesi ile ikili ilişkilerde bulunduk, Türkiye ve Makedonya arasında gönül köprüleri kurduk. Radoviş Belediyesi’nde gerçekleşen ve Doğu Makedonya Türkleri Derneği’nin düzenlemiş olduğu 15. Geleneksel Yörük Şenliklerine davet edilerek belediye meclis üyelerimiz ile birlikte Makedonya’daki Türk kardeşlerimizle bir araya geldik” dedi.

ELLERİ BOŞ GİTMEDİLER

Kuzey Makedonya’daki kardeş şehir Radoviş’e Ergene’den eli boş gelmediklerini de sözlerine ekleyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Radoviş Belediyemize Belediyemiz tarafından yapılacak olan çocuk oyun parkı için Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğümüzde imalatı yapılan oturma banklarından getirdik. Radoviş Belediyemizin bizlerden talepleri üzerine Ergene Belediye Meclisimizce almış olduğumuz karar doğrultusunda oturma banklarımızla yeni yapılacak olan park için Radoviş Belediyemize teslim ettik” diye konuştu.

Makedonya’daki Türklerle bir arada olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu da ifade eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel daha sonra şunları söyledi: “Böyle güzel bir organizasyona emek veren, bizleri Türk kardeşlerimizle buluşturan başta Radoviş Belediye Başkanına, Başkan Yardımcılarına, Belediye ve dernek yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum.”

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.