Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

#Sınav

Batı Ekspres - Edirne'nin Haber Sitesi - Sınav haberleri, son dakika gelişmeleri, detaylı bilgiler ve tüm gelişmeler, Sınav haber sayfasında canlı gelişmelerle ulaşabilirsiniz.

LGS başvurularında bugün son gün Haber

LGS başvurularında bugün son gün

Havsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan LGS’ye başvuru yapacak olan öğrencileri geç kalmamaları konusunda uyardı. Fidan www.batiekspres.com haber sitesine yaptığı açıklamada, Sınavın il ve ilçelerde belirlenen okullarda yapılacağını söyledi. Öğrencilerin fotoğraflı sınav giriş belgelerinin, 24 Mayıs 2024 Cuma gününden itibaren elektronik ortamdan okul müdürlüklerince alınacağını, önce mühürlenip onaylandıktan sonra öğrencilere teslim edileceğini belirtti. Öğrencilerin, sınava girerken fotoğraflı ve onaylı giriş belgeleriyle geçerli kimlik belgelerini yanlarında bulundurmasının zorunlu olduğunun altını çizen Fidan açıklamasında şunlara yer verdi: “Öğrencilerin sınav sürecinde gerekli belgelerini eksiksiz olarak yanlarında bulundurmaları önemli. Bu belgelerin zamanında alınması ve eksiksiz olması, sınav sürecinin sorunsuz bir şekilde geçmesi için oldukça önemli. Öğrencilerimizin bu konuda titizlikle hareket etmelerini ve sınav günü herhangi bir olumsuzluk yaşamamaları için gerekli önlemleri almalarını tavsiye ediyoruz. Sınav sonuçları, 28 Haziran 2024'te "www.meb.gov.tr" internet adresinde açıklanacak. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek. Hala başvurusunu yapmamış öğrencilerimizin gün içerisinde başvurularını yapmaları gerektiğini tekrar hatırlatmak istiyorum. Tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum.” ERGİN SÖZER

'Sınav simülasyonunda' uzun kuyruklar oluştu Haber

'Sınav simülasyonunda' uzun kuyruklar oluştu

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi yaklaşan üniversiteye giriş sınavları öncesi Tekirdağ’daki lise son sınıf öğrencilerine yönelik TYT-AYT Sınav Simülasyonu gerçekleştirdi. TYT - AYT’ye sayılı aylar kala öğrencilerin heyecanlarını yenmesi ve gerçek sınava daha hazırlıklı olmaları için düzenlenen simülasyon sınavı ÖSYM kuralları göz önünde bulundurularak yapıldı. Namık Kemal Üniversitesindeki simülasyon sınavı öncesi öğrenciler, sınava yoğun ilgi gösterirken okulların önünde uzun kuyruklar oluştu. Yaklaşık 2 bin öğrencinin sınıflara alınmaya başlamasıyla görevliler tarafından tek tek kimlik kontrolü yapıldı. Sınava giren öğrenciler sınav kitapçıkların başında ter dökerken velileri de dışarıda bekledi. Konuyla ilgili açıklama yapan Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla, ‘’2023-2024 Eğitim-Öğretim yılına başladığımız Eylül ayından günümüze kadar öğrencilerimiz okullarımızda çeşitli aktivitelerle sınavlara hazırlıklara başladılar. Bugün daha önceden planlamış olduğumuz Üniversite sınav simülasyonunu Namık Kemal Üniversitemizde 10 fakültede gerçekleştiriyoruz. Bu sınava toplamda 2 binin üzerinde evladımız katılmakta. Bu sınavın en önemli özelliği bire bir üniversite sınavlarında ÖSYM’nin yapmış olduğu standartların aynısını evlatlarımıza bir tecrübe kazanmaları açısından uyguluyoruz. Yani öğrencilerimizin üniversite sınavında yaşayacakları heyecanı biz öne çekmiş oluyoruz. Burada tabi öğrencilerimiz için en önemli kazanım şu oluyor, Haziran ayına kadar olan süreyi rahat bir şekilde değerlendiriyorlar, eksik olan konuları tekrar edip bu eksiklikleri giderip hayal etmiş oldukları puanlara bölümlere yerleşmeleri için bir zaman kazandırmış oluyoruz” dedi.  

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.