Hava Durumu

SULU VE VERİMLİ ÇELTİK ARAZİSİ SATIŞTA

Verimli sulu çeltik arazisi Edirne İcra Dairesi, 2019/15619 Icra dosya numarasıyla satışa çıkarıldı.

Haber Giriş Tarihi: 10.09.2023 14:29
Haber Güncellenme Tarihi: 10.09.2023 14:29
SULU VE VERİMLİ ÇELTİK ARAZİSİ SATIŞTA

UYAP’ta yer alan ilana göre Edirne İli, Havsa İlçesi, Tahal Köyü, Küçük Ova Mevkii, 82 parsel, 12.150,00 m², Tarla vasıflı taşınmaz Edirne İcra Dairesi, 2019/15619 Icra dosya numarasıyla satışa çıkarıldı.

Sulu çeltik arazisi niteliğinde bulunan tarlanın Muhammen bedeli 1.215.000,00 TL olarak hesaplanırken ihale başlangıç bedeli 619.500,00 TL olarak belirlendi.

KDV oranının olarak belirlendiği satış ilanında son teklif verme saati 25/09/2023 14:01 olarak açıklandı.

Haber yayına girdiğinde henüz teklif verilmemiş ilanı incelemek için tıklayınız.

UYAP SATIŞ İHALELERİNE NASIL KATILABİLİRİM?

UYAP satış ihalelerinde arttırmaya katılabilmek için, satışa çıkarılan mahcuzun muhammen bedelinin yüzde onunu karşılayacak tutardaki nakit teminatın en geç artırma süresinin bitiminden önceki gün saat 23.30’a kadar ihaleyi yapan icra dairesinin banka hesabına Elektronik Satış Portalı üzerinden yatırılması gerekmektedir.  Gösterilecek teminatın, teminat mektubu olması hâlinde, artırmaya katılacaklar veya ilgili banka tarafından, en geç artırma ihale süresinin bitiminden önceki iş günü mesai bitimine kadar satışa konu mahcuzun muhammen kıymetinin yüzde onunu karşılayacak tutarda kesin ve süresiz banka teminat mektubunun, satış ihalesini yapan icra dairesine elden veya sistem alt yapısı oluşturulduğu takdirde elektronik olarak tevdi edilmesi zorunludur.

Gerekli süre içerisinde satış ihalesine sunulan malın teminatını yatıran kişiler açık arttırmaya katılmaya hak kazanırlar.

Elektronik teklif verme işlemleri, Taşınmaz, Taşınır ve Taşıt cinsi mallar için ihale bitiş tarihinden 7 gün önce başlamaktadır. Açık artırma süresinin son on dakikası içinde yeni bir teklifin verilmesi hâlinde açık artırma bir defaya mahsus olmak üzere on dakika uzatılır.

UYAP SATIŞ İHALELERİNE TEMSİLCİ VASITASIYLA KATILABİLİR MİYİM?

UYAP satış ihalelerine temsilci vasıtasıyla katılmak isteyen kişilerin, temsilcileriyle birlikte en geç artırma süresinin bitiminden önceki iş günü mesai saati bitimine kadar satışı yapan icra dairesine müracaat etmeleri gerekmektedir. Ancak noterlerin, resmî dairelerin veya yetkili makamların yetkileri dâhilinde ve usulüne göre verdikleri vekâletnameyi veya belgeyi bulunduran temsilcinin icra dairesine müracaatları yeterli olup bu şekilde satış ihalesine katılacakların teminat miktarını başvuru anında icra dairesi hesabına yatırmaları veya teminat mektubunu icra dairesine tevdi etmeleri zorunludur.

UYAP SATIŞ İHALELERİNDE MALIN TESLİMİ NE ZAMAN YAPILIR?

Alıcının; satış bedelinin tamamını ihalenin gerçekleştiğine ilişkin tutanağın Elektronik Satış Portalı’nda ilan edildiği tarihten itibaren en geç yedi gün içinde icra dairesi hesabına ödemesi gerekmektedir. En yüksek teklifi verip de süresi içinde ihale bedelini yatırmaması hâlinde, alınan teminat iade edilmeyip öncelikle satış masraflarından düşülmek üzere alacaklarına mahsuben hak sahiplerine ödenecektir.

Malın tescil ve teslim işlemleri ihalenin kesinleşmesi üzerine yapılacaktır. Alıcı KDV, damga vergisi, tapu harç ve teslim masraflarını ödemeyi kabul eder.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.