Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

45’inci kan bağışına plaket ve madalya

Havsa’da 45 defa kan bağışında bulunan kuyumcu Hüseyin Sevinç’e Edirne Kızılay Kan Merkezi ekip Doktoru Erhan Aksoy tarafından plaket ve altın madalya takdim edildi.

Haber Giriş Tarihi: 02.03.2024 17:37
Haber Güncellenme Tarihi: 02.03.2024 17:37
Kaynak: MERT ERİŞKİN
45’inci kan bağışına plaket ve madalya

Edirne’nin Havsa ilçesindeki Halk Eğitim Merkezi önünde kurulan Kızılay kan bağış çadırında 45 defa kan bağışında bulunan kuyumcu Hüseyin Sevinç’e Edirne Kızılay Kan Merkezi ekip doktoru Erhan Aksoy tarafından plaket ve altın madalya takdim edildi. Sevinç, “bir damla kan ile birçok insanın hayatını kurtarabiliriz” dedi.

“MANEVİYATI ÖN PLANDA”

Edirne Kızılay Kan Merkezi ekip doktoru Erhan Aksoy, “Bizler bunu maddi değeri olmaksızın düşünüyoruz. Bağışçılarımıza 10’uncu bağışlarında bronz madalya, 25’inci bağışında gümüş, 35’inci bağışında altın ve 45’te görmüş olduğunuz plaketi veriyoruz. Burada amaç maddi değil maneviyatı ön planda. Ayrıca şunu da söylemek istiyorum; kan, kaynağı sadece insan olan çok önemli bir hayati sıvıdır. İnsanların hayatını kurtarmak için bütün bağışçılarımızı kan bağışına davet ediyoruz. Bağışladığınız her kan, kurtardığınız 3 can demek” dedi.

“BİR DAMLA KAN, BİR UMUT OLABİLİR”

Sevinç, “Bu ödül, sadece benim değil, aynı zamanda bütün kan bağışçılarının fedakarlıklarını ve duyarlılıklarını temsil ediyor. Her birimiz, bir damla kan bağışlayarak birçok insanın hayatını kurtarabiliriz. Bu nedenle, kan bağışının önemini vurgulamak ve daha fazla insanı bu konuda bilinçlendirmek için elimden geleni yapmaya devam edeceğim. Bu ödülü almamda emeği geçen Edirne Kızılay Kan Merkezi ekip doktoru Erhan Aksoy’a da teşekkür etmek istiyorum. Kendilerinin ve tüm sağlık çalışanlarının özverili çalışmaları sayesinde toplumumuz daha sağlıklı bir geleceğe adım atabiliyor. Bir damla kan, bir umut olabilir” ifadelerine yer verdi.

MERT ERİŞKİN

Kaynak: MERT ERİŞKİN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.