Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Akalın: “Caydırıcı düzenleme, etkin yaptırım”

Edirne’de geçtiğimiz günlerde meydana gelen sağlıkta şiddet olayı İYİ Parti Edirne Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Akalın tarafından TBMM’de dile getirildi.

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2024 16:58
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2024 17:02
Kaynak: Haber Merkezi

İYİ Parti Edirne Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Akalın, Edirne’de bir sağlık çalışanının şiddete uğraması üzerine konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündeme getirdi.

Akalın yaptığı konuşmada “Bugün burada, toplumumuzda giderek artan sağlık çalışanlarına şiddet sorununa dikkat çekmek istiyorum. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yaşanan vahim olay, bu sorunun ciddiyetini bir kez daha ortaya koymuştur. Yoğun bakımda yatan bir hastanın hayatını kaybettiği haberinin verilmesi esnasında, görevi başında bulunan kadın doktora, bir hasta yakınının acımasızca ve alçakça saldırıda bulunması, kabul edilemez bir davranış biçimidir. Hasta yakınının alkollü olması da durumun vahametini ortaya koymaktadır. Sağlık çalışanlarına karşı şiddetin önlenmesi için caydırıcı yasal düzenlemelerin yanında etkin yaptırımların da uygulanması gerekmektedir. Milletvekilleri olarak bizlerin sorumluluğu, sağlık çalışanlarımızın huzur ve güven içinde görev yapmalarını sağlayacak yasal düzenlemeler çıkarmaktır” dedi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.