Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Akın’dan, her muhtarlığa bir belediye personeli müjdesi

Ramazan Bayramı arifesinde, mahalle muhtarlarıyla bayramlaşma programında bir araya gelen Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın muhtarlara, her muhtarlık için bir belediye personeli müjdesi verdi.

Haber Giriş Tarihi: 09.04.2024 16:51
Haber Güncellenme Tarihi: 09.04.2024 17:00
Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK
Akın’dan, her muhtarlığa bir belediye personeli müjdesi

Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, Edirne mahalle muhtarlarıyla Protokol Evi’nde bir araya geldi.

Muhtarlarla tek tek bayramlaşan Akın; mahallelerdeki en önemli çözüm ortakları olarak muhtarları gördüklerini söyledi. Bu bağlamda mahallelere daha sağlıklı hizmet götürebilmek adına bayramdan sonra her muhtarlığa bir belediye personeli müjdesini veren Filiz Gencan Akın; “Seçimden hemen kısa bir süre sonra bir araya geldik. Hem bayramlaşmak, hem de bundan sonra yapılacak işbirliklerimizle ilgili bir değerlendirme yapalım istedik. Mahallelerdeki öncelikli çözüm ortaklarımız sizlersiniz. Bundan sonraki süreçte de işbirliklerimiz daha güçlü bir şekilde devam edecek. Hem bu anlamada fiziki koşullarınızı iyileştirmek, hem de bundan sonraki süreçte de her mahalle muhtarlığımızda bir belediye personelimiz olacak. Bunun düzenlemesinin müjdesini vermek istiyorum. Sizlerle işbirliği yapmak ve üstelik çalışanlarımızla beraber sizlerin yanınızda olmamız bizim için çok önemli. Bu çalışmamızı bayramdan hemen sonra başlatacağız. Sizlerden de fiziki koşullarınızla ilgili taleplerinizi de dinleyeceğiz. Çok güzel bir dönem olacak. Birleştiğimiz nokta her mahallesiyle, her sokağıyla, Edirne’nin daha iyi bir hale gelmesi için çalışacağız. 5 yıllık bir süre içerisinde çok çalışacağız, bu çalışmalarımızda hep beraber olacağız. Tekrar ayaklarınıza sağlık” diye konuştu.

Filiz Gencan Akın’ın konuşması sonrası söz alan Barutluk Mahallesi Muhtarı Zeki Yaşagör ise Akın’ın, Edirne’nin ilk kadın Belediye Başkanı seçilmesinden muhtarlar olarak büyük mutluluk duyduklarını belirterek; “Yerel seçimlerin hepimize, ülkemize, şehrimize hayırlı olmasını dilerim. Gerçekten Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde Edirne’mizde ilk defa kadın Belediye Başkanı seçilmesi hepimizi muhtarlar olarak memnun etti. Bundan sonra tüm gücümüzle muhtarlar derneği olarak yanınızdayız. Her zaman Edirne’miz için yeni yapılacak projelere desteğimiz tamdır. Yeni seçilen arkadaşlara da başarılar dilerim, hayırlısı olsun” dedi.

ŞENER ŞENTÜRK

Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.