Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Akın seçim startını Atatürk anıtından yaptı

CHP Edirne Belediye Başkan adayı Filiz Gencan Akın, 31 Mart 2024’te düzenlenecek Mahalli İdareler Seçimleri için çalışmaya Atatürk anıtında düzenlenen program ile başladı. Akın, Saraçlar Caddesi esnafını da ziyaret etti.

Haber Giriş Tarihi: 26.02.2024 13:13
Haber Güncellenme Tarihi: 26.02.2024 13:15
Kaynak: UĞUR AKAGÜNDÜZ
Akın seçim startını Atatürk anıtından yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Edirne’de 31 Mart 2024 tarihinde düzenlenecek Mahalli İdareler Seçimleri için çalışma programına Atatürk anıtından başladı.

CHP Edirne Belediye Başkan adayı Av. Filiz Gencan Akın, CHP Edirne Merkez İlçe Örgütü’nü ziyaretinin ardından CHP’liler ile birlikte Atatürk anıtına yürüdü. Programa; CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, il ve ilçe örgütlerinin yönetim kurulu üyeleri, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi Üyeliği adayları ile parti üyeleri katıldılar.

Atatürk anıtına Akın ile birlikte gelen CHP’liler, programda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, tüm şehitler ve hayatını kaybeden CHP Genel Başkanları anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşı’nı okudu. Programda, İl Başkanı Kahraman, Merkez İlçe Başkanı Balkanlı, Milletvekili Yazgan, Belediye Başkanı Gürkan ve CHP Edirne Belediye Başkan adayı Filiz Gencan Akın birer konuşma yaptılar.

“HALK İSTERSE CHP BAYRAĞI DALGALANMAYA DEVAM EDECEK”

Akın, konuşmasında, Edirne Belediye Başkanlığı’na aday olurken Edirne halkının sağduyusuna, birikimine, değerleri ve CHP’nin gücüne inandığını belirterek; “Eğer halk isterse, karşımda gördüğüm bu örgüt isterse Edirne’mizde CHP’nin bayrağı dalgalanmaya devam edecektir. Bu çok nettir. Edirne deyince benim aklıma Gazi Mustafa Kemal Atatürk geliyor. Edirne deyince benim aklıma İsmet İnönü geliyor, Lozan geliyor, Fatma Şakir Memik geliyor, Kazım Karabekir geliyor, Kuva-i Milliye geliyor ve CHP’nin kalesi olduğu geliyor” ifadelerini kullandı.

“BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

CHP’nin büyük bir aile olduğunu söyleyen Akın; “Adaylıklar sürecinde yarışabiliriz ama birbirimize kızamayız, sırt çeviremeyiz. Biz büyük bir aileyiz. Hepimizin ailesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP’dir. Yanan meşale, onun meşalesidir. Şunu içtenlikle ve tüm samimiyetimle söylüyorum; Şükrü ağabeyimiz, parti büyüğümüz yola devam etseydi, yine hep birikte omuz omuza mücadele etmeye devam edecektik” dedi.

“EDİRNE TOPRAKLARINDA ASLA İŞGALCİ BİR YAPI İSTEMEZ”

Akın, Edirne’nin Kuva-i Milliye’nin ruhunu taşıdığını belirterek; “Bu şehir yapısı ve duruşu ile Edirne topraklarında asla ama asla işgalci bir yapı istemez, isteyemez. Çünkü bu yaşadığımız şehir, özgürlüklerin şehridir. Dayatmalara, gericiliğe asla izin vermez. Bu şehirde eşitlik vardır, hak, hukuk, adalet vardır. Çünkü bu şehrin yerel yönetiminde CHP’nin kadroları vardır. Çünkü bu şehirde CHP bayrağı dalgalanmaktadır. Bu bayrağı son 10 yıldır Edirne’mizde dalgalandıran ve büyük hizmetler sunan Sayın Belediye Başkanım Recep Gürkan’a çok teşekkür ediyorum ve Ben de şimdi karşınızda 100 yıllık dev çınarımızın bir filizi olarak, sizlerin kızı, arkadaşı, komşusu, öz evladınız olarak bu büyük mücadeleye, bu bayrağı sizlerin desteği ile taşımaya hazırım” sözlerine yer verdi.

“ZAFERE YÜRÜME ZAMANI”

CHP bayrağını Edirne’de dalgalandırmaya devam etmek istediğini söyleyen Akın; “Şimdi kimseyi küstürmeden, ayırmadan, kırmadan, ötekileştirmeden, birleşerek zafere yürüme zamanı. Edirne’mizde CHP bayrağını seçimi kazanarak yeniden dalgalandırma zamanı. Yarınlar artık bizlerin, yarınlar Atatürk gençliğinin, yarınlar CHP çatısı altında yaşayan, nefes alan her bir vatandaşın. Yolumuz açık olsun. Yolumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur. Başlıyoruz” diye konuştu.

AKIN, ESNAF ZİYARETİNE BAŞLADI

Konuşmaların ardından programa katılan CHP heyeti, Akın ile birlikte Saraçlar Caddesi’ndeki esnafı tek tek ziyaret etti.

UĞUR AKAGÜNDÜZ

Kaynak: UĞUR AKAGÜNDÜZ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.