Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Akıncı’dan Miraç kandili mesajı

AK Parti Edirne İl Başkan Vekili Aydoğan Akıncı, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 05.02.2024 18:00
Haber Güncellenme Tarihi: 05.02.2024 18:02
Kaynak: Haber Merkezi
Akıncı’dan Miraç kandili mesajı

Üç ayların başlangıcında idrak edilen Regaip kandilinin ardından feyz ve bereketin arttığı bir başka mübarek gece olan Miraç Kandiline erişmenin sevinç ve mutluluğunu yaşadıklarını aktaran AK Parti Edirne İl Başkan Vekili Aydoğan Akıncı, “Miraç, biz Müslümanlar için manevi bir terfidir. Bu bilinçle idrak ettiğimiz Miraç Kandili de diğer kandil geceleri gibi, insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güçlenmesine vesile olan, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı, milletimizin ve tüm İslam âleminin asırlardan bu yana büyük bir coşkuyla idrak ettiği mübarek gecelerden biridir” dedi.

Akıncı, merhamet kapılarının açıldığı, duaların kabul olduğu bu kutlu gecenin birlik ve beraberliğin güçlenmesine vesile olmasını diledi.

Miraç mucizesinin gerçekleştiği bu mübarek gecede, üç ayların içerisinde, tövbe kapıları sonuna kadar açık olduğunu belirten Akıncı, “Dualarımızı bol bol edeceğiz. Müminlere namaz hediye edilen Miraç gecesinde namazımızı kılacağız. Miraç kandilinin gündüzü ve gecesini bu şuurla dolu dolu geçirerek, manevi dünyamızı aydınlatacağız. Miraç Kandili, içerisinde büyük hikmetler biriktiren, mucizelerle dolu bir zaman dilimi” ifadelerini kullandı.

Başta Edirneliler olmak üzere tüm İslam âleminin Miraç kandilini kutlayarak Akıncı, kandilin bütün insanlığa huzur ve mutluluk getirmesi, ülke ve millet için hayırlara vesile olmasını diledi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.