Hava Durumu

Albayrak Şarköy'ün kurtuluşunu kutladı

Şarköy’ün kurtuluşunun 101. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak “Şarköy’ün kurtuluş bayramını kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 17.11.2023 15:25
Haber Güncellenme Tarihi: 17.11.2023 15:27
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
Albayrak Şarköy'ün kurtuluşunu kutladı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Şarköy’ün işgalden kurtuluşunun 101. yıl dönümü ve 17 Kasım Şarköy’ün Kurtuluş Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Kadir Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

“17 Kasım Şarköy’ün Kurtuluş Bayramı’nı kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Ulusumuzun özgürlüğü ve ülkemizin bağımsızlığı, Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı Milli Mücadele ve şanlı bir kahramanlık destanı olan Kurtuluş Savaşı sayesinde kazanılmıştır. Her karışı şehit kanlarıyla sulanan bu güzel vatanı korumak ve Atatürk’ün mirasına sahip çıkmak bizlere düşen en önemli görevdir. Yurtsever halkımız var olduğu sürece Ata’mızın en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

Şarköy ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümünü kutladığımız bu anlamlı günde Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve kahraman şehitlerimizi saygıyla anıyor, tüm Şarköy halkının 17 Kasım Kurtuluş Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.