Hava Durumu

Doğramacıoğlu: “Emekli çiftçilere adalet istiyoruz”

CHP Havsa İlçe Başkanı Memduh Doğramacıoğlu, emekli çiftçilere yönelik yapılmayan 5 bin TL'lik ikramiye ödemesini eleştirerek, hükümeti sert bir dille eleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 17.11.2023 15:20
Haber Güncellenme Tarihi: 17.11.2023 15:20
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
Doğramacıoğlu: “Emekli çiftçilere adalet istiyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi Havsa ilçe Başkanı Doğramacıoğlu, emekli çiftçilerin de 5 bin liralık ikramiyeden yararlanmasını istediklerini kaydetti. Memduh Doğramacı oğlu  www.batiekspres.com haber sitesine yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Ülkemizin dört bir yanında tarımla uğraşan emekli çiftçilerimiz, üretimde verdikleri emeğin karşılığını alamıyor. Hükümetin, tarım sektörüne yönelik desteklerini takdirle karşılıyoruz, ancak emekli çiftçilerimizin bu desteklerden yararlanamıyor olması büyük bir adaletsizliktir. Emekli çiftçilerimiz de aynı şekilde üretimin bir parçası olarak değerlendirilmeli ve hak ettikleri 5 bin TL'lik ikramiyeye layık görülmelidir.”

Doğramacıoğlu, emekli çiftçilere yönelik yapılan bu ödemenin, tarım sektöründeki emeklilerin maddi durumlarını iyileştireceğini ve onlara moral katacağını belirtti. Ayrıca, bu desteklerin sadece belirli kesimlere değil, tüm tarım emekçilerine ve çalışan emeklilere de adil bir şekilde dağıtılması gerektiğini vurguladı.

Doğramacıoğlu, emekli çiftçilere yapılmayan bu ödemenin bir hak olduğunu ve hükümetin bu konuda bir an önce adım atması gerektiğini sözlerine ekledi.

ERGİN SÖZER

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.