Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Arnavut ve Türk öğrenciler arasında işbirliği

Türkiye ile Kosova arasındaki “Bir Köprü Olarak Almanca Projesi” Türk ve Arnavut öğrenciler arasında dil ve kültürel işbirliğini güçlendirecek.

Haber Giriş Tarihi: 18.04.2024 15:13
Haber Güncellenme Tarihi: 18.04.2024 15:20
Kaynak: Haber Merkezi
Arnavut ve Türk öğrenciler arasında işbirliği

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Alman Dili ve Eğitimi Anabilim Dalı ile Priştine Üniversitesi Hasan Priştine Filoloji Fakültesi, Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü arasında başlatılan “Bir Köprü Olarak Almanca Projesi” kapsamında, Kosova’da bir toplantı ve atölye çalışması gerçekleştirildi.

Doktor Öğretim Üyesi Çağlayan Karaoğlu Bircan danışmanlığında, 4. sınıf öğrencisi Asya Yıldırım; 3. sınıf öğrencileri Perihangül Gözükızıl, Aleyna Nazlı, Öykü Türkmen, Hüsna Firdevs Cevher, Esra Kaya, Burçak Eşsiz ve Ece Tosun; 2. sınıf öğrencisi Sabriye Koca ve 1. sınıf öğrencisi Emir Özen’den oluşan Almanca Öğretmenliği Lisans Programı öğrencileri Priştine Üniversitesini ziyaret ederek bilimsel bir toplantı ve bir atölye çalışması gerçekleştirdi.

Priştine Üniversitesi ile Trakya Üniversitesi öğrencileri ve öğretim elemanları arasında iş birliği yaparak ortak dilsel ve kültürel etkinlikler düzenlemek amacıyla gerçekleştirilen projenin ilk aşamasında modern Arnavutça, Türkçe ve Almanca reklam metinlerinde yer alan deyimlerden yola çıkarak karşılaştırmalı dilbilimsel ve kültürel metin analizi gerçekleştirilerek, bilimsel atölye çalışmaları Almanca olarak yürütüldü.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.