Hava Durumu

ATATÜRK ODASI’NA ZİYARETÇİ AKINI

10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası’nda, tarihi belediye binasında bulunan Atatürk Odası ziyaretçi akınına uğruyor. Öğretmenleri ile birlikte Atatürk Odasını ziyarete gelen öğrenciler, Atatürk’ün kullandığı eşyaları özenle inceliyor, Ata’sına olan sevgisini dile getiriyor.

Haber Giriş Tarihi: 09.11.2023 09:41
Haber Güncellenme Tarihi: 09.11.2023 09:41
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
ATATÜRK ODASI’NA ZİYARETÇİ AKINI

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 21 Aralık 1930 yılında Edirne’ye geldiği sırada kaldığı ve daha sonra Edirne Belediyesi tarafından ziyarete açılan Atatürk Odası, 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası’nda ziyaretçi akınına uğruyor. Birçok farklı okuldan öğretmenleri eşliğinde Edirne Belediyesi’ne gelen öğrenciler, Atatürk’ün Edirne’ye geldiği sırada kaldığı odayı gezerek, Mustafa Kemal Atatürk’ün kaldığı süre içerisinde kullandığı eşyaları özenle inceledi. Atatürk’ün Edirne’ye geldiğinde uyuduğu yatak, karanfillerle süslendi, minik öğrenciler Edirne Belediyesi tarafından Ata’nın orijinal ölçülerine göre yaptırılan Atatürk heykelini inceledi.

GÜRKAN’LA BULUŞTULAR

Atatürk Odasını ilk ziyaret eden grupta yer alan öğrenciler Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’la bir araya geldi. Öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştiren Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 21 Aralık 1930 yılında Edirne’ye geldiği sırada kaldığı ve daha sonra Edirne Belediyesi tarafından ziyarete açılan Atatürk Odası her yıl olduğu gibi bu yıl da 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası’nda ziyaretçi akınına uğruyor. Bir ölüm, ancak bu kadar ölümsüz olabilirdi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Atatürk Oda’mız Ata’mızın özlemini yüreğinde barındıran ziyaretçilerimizle dolup taşıyor. Ata’sını hiç görmeden büyük bir özlem ve tutkuyla seven çocuklarımız, Ata’mızın izlerini taşıyan, kokusunu barındıran Atatürk Odası’nı ziyaret ederek, büyük bir vefa örneği gösteriyor. Ata’mızın en büyük emaneti Cumhuriyet, geleceğimizin teminatı çocuklarımız ile birlikte sonsuza kadar payidar kalacak. Sen huzurla uyu Atam. Emanetinin bekçileri sonsuza kadar seninle” dedi.

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.